marek14

Jak se zbavit třísky po několika dnech?

Ahoj, před několika dny jsem si zadřel třísku do prstu. Zkoušel jsem ji vytáhnout, ale byla moc hluboko. Potom to začalo trošku hnisat. Mám to už nechat vytlačit, nebo mám zkusit něco jiného?

Nejlepší odpověď
Fidel

Dělám to chirurgicky :) Pořádně vydezinfikuji místo i nástroje a pak si do ruky dám špendlík a snažím se třísku „nějak“ dostat ven. Vždy se mi to podaří, i když je relativně hluboko…
Doplňuji:
Nástroje: Septonex (nebo Alpa), špendlík, kvalitní pinzeta, někdy jemé nůžky na nehty.

Další odpovědi
tom004

Zkusil bych lékaře.Ja to rychlé a jisté.Myslím případné následky,když je hluboko.

elektrikář

Rozmočit v teplém heřmánku skusit to i z hnisem vytlačit. Jehlou opatrně uvolnit, Nenechte si na prstě rozrůst větší zánět.