Jak se zbavit strachu z výšek?

Už odmalička mám strach z výšek. Nepříjemný je mi i obyčejný pohled z okna vysoké budovy, nebo třeba z mostu do řeky. Přitom mám rád vysokohorskou turistiku, tak bych potřeboval svůj strach z výšek opanovat. Jak na to?

Nejlepší odpověď
anetadela1

Já bych vám poradila kyneziologii. Kdybych to sama nepodstoupila, tak tomu asi taky budu těžko věřit. Kineziologie je na principu odstranění bloku z minulých životů. Já vím, si teď budute klepat na čelo pokud vám to nic neříká a nevěříte podobným věcem. Já na tom byla stejně :)Jedná se o pár sezení tvajících 1–3hod a cena jednoho sezení se pohybuje kolem 550,–
Doplňuji:
NO nevím proč jsem dostala palec dolů, ale mě kineze dooost pomohla. Lepší než se zdlouhavě něčeho zbavovat a přitom to nemusí být ještě učinný......

Další odpovědi
Nuk nuk

Moc dobře Vám rozumím, protože mám v podstatě stejný problém.

Některým lidem pomůže ke zbavení se fóbie její postupné překonávání situací, které ve Vás pocit strachu vyvolávají. Neznamená to ale hend jít skočit s padákem. Chce to od toho nejsnazšího, co se nabízí. Vysokohorská turistika Vám může hodně pomoci. Zkuste se při svých túrách rozhlížet více kolem sebe a ne pod sebe. Kdykoliv budete někde vysoko, něčeho se pevně přidržte, pohled dolů úplně zapomeňte a nenuťte se stát na jednom místě déle, než je Vám to příjemné.
Někdy pomáhá i když si uvědomíte, z čeho Vaše fóbie pochází. Většina lidí si ten zážitek alespoň matně pamatuje. Fóbie je totiž poměrně přirozená věc.

Proces je to zdlouhavý, ale to, co jsem popsala mi opravdu hodně pomohlo.