Avatar uživatele
anonym

Jak se zbavit palčivosti od papriček na pokožce rukou?

Získala jsem několik čerstvých chilli papriček údajně nejpálivější papričky na světě: Naga Jolokia – nejpálivější chilli paprička světa – pěstování … Přesto že jsem semínka preparovala s nejvyšší obezřetností
(v brýlích a na papíře) nemohu dostat palčivost z pokožky rukou. Zkoušela jsem si ruce opláchnout octem, mlékem, pleťovým mlékem ap. nic nezabírá.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, johana 56, beer, anonym, anonym, anonym, anonym, zjentek před 4053 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pálivosti chilli papriček mohou být pro někoho nepříjemné nejen v ústech, ale i na kůži. Pokud netušíte co s pálivostí, která ne a ne přestat, konzumujte mléčné výrobky, mléko, jogurt nebo zmrzlinu. V mléce je totiž obsažen kasein, který pálivost mírní..

Pálení kůže

Zkuste nejprve použít alkohol na postižené místo, potom vložte do mléka nebo jiného mléčného produktu. A jak úplně předejít problémům s hořící kůží? Jediná možnost je použít rukavice.

Pokud nemáté po ruce mléčný výrobek. Omyjte ruce mýdlem a natřete na chvíli olejem, opláchněte.

Další rady v odkazu

http://www.chilli-forum.cz/view­topic.php?f=97&t=­1285

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Prý jsou dnes uź i druhy papriček, které dokážou svým extra vysokým obsahem kapsaicinu „propálit“ i rukavice. Z první pomoci jsem našla toto:
http://www.chilli-forum.cz/view­topic.php?f=97&t=­1285

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

alpa francovka. Nebo dle ájurvédy jako při popálení- nastrouhanou bramboru (syrovou), nebo gel z aloe (nejlépe barbadensis). chladno a vlhko,ne olej!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jedině mnohokrát pečlivě omýt. Možno při tom použít různé přípravky od saponátů po líh. Jedno umytí ale nestačí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

na zajezení a zapití se doporučuje kromě mléka taky rajčatová nebo citronová šťáva, tak bych vyzkoušela ještě to, jinak několikrát umýt mýdlem…
a příště jednorázové gumové rukavice ;)
Doplňuji:
kapsaicin, který pálí v papričkách, je i součástí pepřových sprejů – první pomoc třeba tady:

http://www.muj­nuz.cz/obranne-spreje/peprove/hu­rricane---peprovy-sprej-15-ml-se-svitilnou

  • píšou nepoužívat masti nebo oleje

asi jen mýt a mýt a mýt…

možná bych zkusila na zklidnění fenistil gel (po štípnutí hmyzem) nebo i panthenol – de facto se jedná o slabou chemickou popáleninu

Upravil/a: pokazdejinak

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

bohemico, jsou to úžasné rady cos dostala abys odstranila pálivost od semínek čilipapryčky z rukou, jak ti asi budou radit ochotní rádci až tyto pálivky sníš?

před 4053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

.. muzeme kablik domyslet jeste dal … :)
chudak Boh. :)

  • iv-

před 4053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já jsem je už jedla, musí se s nimi opatrně…jsou slaboši, že po požití i omdlí! A to ostatní, to už na mne nikterak pozdějším účinkem nefunguje :)) V tomhle případě jsem je ale pitvala kvůli semínkům,( blbě se shání) chci si je vypěstovat! Ale je pravda, že když se tyhle papričky suší, není místnost několik dní obyvatelná. Já to miluju! Thajskou kuchyni atd.

před 4053 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

… ja to mam taky rada .., i kdyz nekdy pri tom uplne rvu .., ale neda mi to a za chvili si dam znovu .. je to asi jako droga .. nechce to asi moc casto a pak je to spojeny asi i s tim pocitem " vzacnosti " ..
…a dneska tedy zatim porad dobry, jo ? .. :)

před 4052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek