kratagott

Jak odstraním z mléka cukry

Při špatné reakci na laktozu, dokáži laktozu rozštěpit na jednoduché cukry. Při diabetu vadí i tyto cukry. Fermentací by to šlo, ale znehodnotím mléko. Poraďte prosím.

Nejlepší odpověď
ivzez

Myslím, že se Vám to nepodaří, zkuste zamysané mléčné výrobky.
(Také jsem nemohla mléko, ale kefír, podmáslí a jogurty ano.)

Další odpovědi
mosoj

Laktoza obsažená v mléce se v tenkém střevě štěpí na glukozu a galaktozu.

Avšak v zakysaných mléčných výrobcích není žádná forma sacharidů.
Mléčné kysání štěpí laktozu až na kyselinu mléčnou.

da ny

Bez mléka se dospělý člověk snadno obejde.
Pokud na něm trváte, pořiďte mléko bez laktozy (často v obchodech. lékárnách, ve zdravé výživě).
https://bezlep­kovepotraviny­.cz/bezlepek/1105-mleko-bez-laktozy-15.html