Angi-Shy

Jak se zbavit pachuti a pocitu na zvrcení po citronku?

Máma mě učila, jak dělat zálivku na salát, do které se dává hodně citronku, toho tekutého ve žluté lahvičce a dávala mi ochutnat, jak silné to má být. Ale dala ho tam příliš a já se pak nemohla zbavit pachuti v puse několik minut. Pak se to uklidnilo, ale ted se to vrátilo, uplně mi to zevnitř svírá zváře, na jazyku to necítím, ale veznitř na tvářích jako by mě to uplně štípalo. Zároveň s tím mám neustálý pocit kyselosti od hrudníku dolu do žaludku a mám takový ten pocit předtuchy, že budu zvracet. Zkusila jsem zapít mlékem, sníst něco sladkého, perlivého a stále nic.

Neví někdo, jak se toho zbavit abych se vyhnula zvracení a přesto ztratila pachut v puse a kyselost v žaludu?

Nejlepší odpověď
cochee

Užij jedlou sodu (bikarbonu) a zapij větším množstvím vody. Mimochodem „citronek“ ve žluté lahvičce je čistý roztok kyseliny citronové plus možná nějaké aroma (budeš-li hodná), s citronem to nemá společného vůbec nic. Překyselit zálivku na salát je akorát tak škoda, mňamka to teda není.

Další odpovědi
orwell

Zkus lžičku slivovičky. Ale kyselost v žaludu, nevím, nevím…

anonym

Takovej šmakec jako je citronka ve flašce,to se ani nedivím,jen samá chemie.