kikinka2210

Jak se zbavit ošklivého suchého kašle?

kašel mám už nejmíň 4 dny sirupy,prášky.Nic nezabírá neznáte někdo „babský“ recept??
Doplňuji:
někdy je mi dokonce na zvracení k tomu mám i rýmu je to horší a horší

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Babský recept-felčar. Jdi k doktorovi.
A jinak na dráždivý kašel je dobrý stoptusin kapky. Ale 4 dny od nasazení je krátká doba.

Další odpovědi
sofie

zkuste si z eukalyptové masti udělat na noc zábal,dělá se to i malým dětem aby se hleny zředili a mohli odkašlávat,navíc eukalypt je mentolový tak se líp dýchá i na rýmu pomůže
Doplňuji:
http://www.a.cz/de­tail-aukce/16802/e­ukalyptova-mast-pri-nachlazeni-a-revmatismu/

quentos

vykašlete se na prášky, nepomůžou a akorát zas..ou játra. Nejlepší lék na kašel je CIBULE.

  • hodně ji jezte v syrovém stavu – na chleba se sádlem apod.
  • 2–3 cibule nakrájejte na kostičky, prosypejte cukrem a dejte nejlépe do skleněné misky s víkem, přiklopte. Do dvou hodin pustí šťávu, kterou průběžně pijte (každé 2–3 hodiny cibule „pustí“ novou). Až z ní nepoteče nic, vezměte novou cibuli a udělejte totéž, klidně celý týden. Nic moc chutného, ale působí opět zázračně.

Doplňuji:
cibule začne působit poměrně rychle, neděste se toho, že se začnete šíleně odhleňovat. Berte to jako pokrok – kašel už nebude suchý a ty hleny holt musí ven.

panenka

A zkoušela jsi i Robitusin?ted ho užívám s dětmi a jsme s nim spokojeni.
Babská rada na dráždivý kašel
Do uzavírací sklenice dáme na jemno pokrájenou středně velkou cibuli, přidáme polévkovou lžíci medu (nemáte li med, stačí moučkový cukr) a pro zlepšení chuti můžeme přidat lžičku mletého nebo tlučeného anýzu. Sklenici uzavřeme a na světle necháme několik hodin louhovat. Šťávu, která takto vznikne dáváme po lžičkách před jídlem.

Pokud ale velmi pospícháte a kašel neustává: cibuli jen překrojíme na čtvrtky. V hrnečku zalijeme vodou jen tolik, aby byla cibule ponořená a nechte přejít varem. Vývar slijte a po mírném prochladnutí přidejte lžíci medu a vypijte.

Pozor: med nikdy nedávejte do vařících čajů. Horko zničí jeho léčebnou sílu.

Doplňuji:
Pokud jsi i zahleněná a kašleš moc doporučuji ti ti koupit si v lékarně Claritin a před spaním si ho brát prodává se ve formě kapek a v tekutém stavu.

Terryle

Jo, to znám. Většinou jsem se musela „vykašlat“ a muselo to přejít samo, jak se to rozjelo, tak už babský léky nepomáhaly, cibule, med, všecko se zkoušelo, absolutně bez efektu. Někdy, jak říká Mirek, zabere na chvíli ten Stoptussin. Někdy pomůže i zajíst to (osvědčilo se mi jablko) nebo pomalu cucat kus pendreku – lékořice, ale jen na ztlumení nejhoršího záchvatu, ne napořád.
Možná si zkus dát vařit brambory v hodně osolené vodě a až se začnou vařit, sednout si k nim a vdechovat páru. Mělo by to trošku zklidnit sliznice a i uvolnit tu rýmu. Ale to je spíš jen nápad, mně to moc už na kašel nepomáhá. Když je zle, tak fakt už k tomu doktorovi.
Doplňuji:
Tak mě nemoc taky dostihla :) a objevila jsem pár dalších možnejch způsobů léčení, který by snad minimálně neměly uškodit.
Teplo na prsa a na průdušky. Třeba i hodně horká sprcha (navíc se tak dá inhalovat pára), nebo termofor nebo nahřívací rašelinovej polštářek nebo tak něco.
A taky prý pomáhá hřebíček – dezinfikuje, znecitlivuje a zklidňuje. Myslím, že by mohl pomoct i na bolení v krku… Buď ho cucat, nebo si sehnat aromaolej a dát si ho do lampičky a inhalovat.

hanny 2

mám taky kašel,rýmu,bolí mě v krku a bolest vystřeluje do uší.Léčím se přír.prostř.-čaj s nastrouhaným čerstvým zázvorem,,cibulový s tymiánem a majoránkou,vitamíny-ty beru i preventivně.Medem neslaďte,jeho krystalky dráždí ke kašli,na rýmu si několikrát denně omývejte obličej studenou vodou,dávám si na průdušky obklady ze slivovice.Jím chleba se sádlem s nakrájenou cibulí a česnekem.Docela to zabírá,rýma mě přestala a odkašlávám,chce to ale ležet v posteli!Ale ta bolest v krku do uší úplně nepřestala.Obávám se,že budu muset jít na výtěr z krku,jestli nemám streptokoka.Už jsem to jednou měla,brala jsem antibiotika,ale doktorka mě řekla,že to někdy nepomůže.Myslím si,že mě tenkrát pomohl ten česnek,cibule a slivovice.