Complex

Jak se zvířata zbavují kašle?

Nejlepší odpověď
annas

Někde jsem už psala,. že dvouletá fenka bišonka, jíž sem hlídala, dostala chřipku a kašlala. Protože jsem s tím neměla zkušenosti, navštívila jsem zvěrolékaře, ten pejskovi nasadil tabletky

Domácí léčení – bylinkové čaje, sirupy – tak léčí pejska moje známá.

Nikdy dříve jsem se s kašlem u zvířat nesetkala. Ale je pravda,. že se v minulosti s obevila tuberkuloza ve větší míře u skotu, která se projevila i kašlem. Nemoc se šířila velmi rychle, hodně krav pošlo.

V minulosti se i zvířata krmila jinak, navíc pobývala venku, byla odolnější. Např. kůň nemůže v zimě zůstat za pecí – je to je
pro něho paradoxně nezdravější než pobývat dnem i nocí venku.

Dnes domácí zvířata žijí v „v teple domova", chovná zvířata v uzavřených chlévech a stájích, tudíž snáze podlehnou onemocnění dýchacích cest, ať už infekčnímu nebo neinfekčnímu. Více je ovliňují škodliviny, kterou jsou uvnitř, ztrácejí také odolnost.

http://www.equ­ichannel.cz/se-zimou-chodi-kasel