Kepler

Nemáte někdo vyzkoušený recept na domácí sirup proti kašli?

Případně jiné antikašlatikum? Od té doby, co beru prášky ke snížení TK se mi při záchvatech suchého kašle motá hlava a jednou jsem i na chvíli upadl do bezvědomí. Taky mě to budí v noci.

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct. Všechno vám nemusí vyhovovat.
Dělám zázvorový extrakt.

Pokrájím zázvor na malé kostičky, dám do sklenice, přidám med, na kolečka nakrájený citron, opakuji znova, končím citrone, stlačím lžící, dám do ledničky. Druhý den sejiž může konzumovat – na lžičku nalít šťávu. Citron se sní, zázvor se jíst nemá.

Někdo do výluhu přidává čistý alkohol. Já užívala jen tak. Dělám v malé zavařovací sklenici pravidelně čerstvý.

--
Ještě jsem našla recept na tymiánový sirup, ten jsem už dlouho nedělala, takže jsem vyhledala recept.

https://www.jak­tak.cz/jak-si-vyrobit-ucinny-tymianovy-sirup-proti-kasli.html

Další odpovědi
RyuzakiKate

Škoda, že už je na podběl pozdě, jinak bych tě pro něj hnala :)) zkus si někde sehnat sušený.

… nebylo by jednodušší trochu upravit jídelníček, abys nemusel brát ty prášky? Omezit kafe, alkohol, odpustit si uzeniny a méně solit, vždyť to určitě všechno víš :)

Kryšpín

Můj příbuzný, z černého bezu, jitrocele a květů smrku, ovšem opatrně některé bylinky zvyšují TK

Drap

Ano, mám recept na sirup proti kašli. I když na kašel jsou zřejmě účinnější čaje.