Angi-Shy

Jaký „babský recept“ vám pomohl nejlépe pro bolení v krku?

Jsem nastydlá, extrémně mě bolí v krku ale angína to není. Strepsils mi vždy pomohly ale tentokrát nic moc. Kamarádka mi zkusila dát aloe spray a taky kloktat ředění peroxid vodíku což mi suprově pomohlo. Ale ted jsem zpět doma, je půlnoc a já opět sotva dokážu polknout.
Jsou nějaké babské rady, které máte ozkoušené a které by jste mi doporučili zkusit, aby mi to potlačilo tu nejhorší bolest v krku alespon přes noc než se dostanu zpět ke kamarádce?
Četla jsem, že prý kloktání slané vody pomáhá, ale všude píšou jiné množství vody a soli, někde píšou hřebíček, někde nějaký čaj (žel nenávidim čaje) tak by mě zajímalo, které babské rady na bolest v krku vám pomohly nejlépe?

Odpovědi
Kepler

Mně nejvíc pomáhal tzv. kanadský grog. Silný vařící černý čaj napůl smíchaný s rumem a do toho zamíchaná lžička másla + cukr, nebo med. Po pár hrncích jsem na bolest v krku zapomněl. A druhý den, když se to přece jenom vrátilo, tak jsem to zopakoval.

briketka10

Syrovou cibuli nakrájet na malé kousky s medem a cukrem.
Dát do hrnečku, zamíchat a jíst malou lžičkou.

Já jím cibuli syrovou jen osolenou.
Pomůže spolehlivě.

bekyna

Smíchat citronovou šťávu s medem a hrozinkami a nechat několik hodin odležet, užívat po lžičkách. Je to stará rada, ale fakt pomáhá

mosoj

Neznám bolení v krku a to mám sníženou imunitu. Nejlepší lék je čas. Pokud se nejedná o anginu. Pak je nejlepším lékem lékař.

Roman71

Vylisujte jeden větší stroužek česneku do hrnku (cca 200ml), zalijte vroucí vodou, nechte cca 3–5 minut stát. Potom do toho vymačkejte půlku citrónu a přidejte jednu čajovou lžičku medu. Zamíchejte a popíjejte za tepla. Aspoň mně to vždycky pomohlo 🙂

Mc Merkurion

… dědská by bejt nemohla ??? čaj s rumem a citronem dokuď člověk vnímá, pak padne, a po probuzení většinou přes bolest hlavy vo krku ani neví … hlavně to chce ale neustále pít (nemusí to bejt alkohol) …