terry

Jak se vyznat v označení telefonů?

Zvažuji koupi nového telefonu Xiaomi Redemi Note.¨
Jeden je označen 10S 6GB/64GB,
druhý 10 Pro 6GB/128BG.

Jaký je rozdíl mezi 10S a 10 Pro? Co to značí?
A hodnota GB za lomítkem?

Děkuju všem.

Na specifikace jsem se samozřejmě dívala, jen ☹ některý prodejce uvádí některé a jiné ne, a jiný prodejce zase uvádí některé jiné a jiné ne.
A to mě celkem „rozlaďuje“.

Nejlepší odpověď
seraphico

6GB/64GB znamená 6 GB RAM

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/RAM

a 64 GB velikost úložiště telefonu (kolik videí, fotek a aplikací se vejde do telefonu).

Mnohdy se setkáváme s označením Pro, Max, Plus, Ultra apod. Výrobce většinou už nevydává pouze jeden základní model, ale i jeho lepší verzi. Opakem těchto označení je označení Lite, které je naopak osekanější verzí základního modelu.

Čili verze Pro bude mít lepší foťák, video a mnoho dalšího, než základní model.

Další odpovědi
mosoj

10S je menší než 10Pro (úhlopříčka), lehčí a tenčí. Taktéž existuje v provedení 6GB/128GB.
6GB je operační paměť, která se uplatňuje při chodu aplikací v mobilu. Čím vyšší paměť tím plynulejší a rychlejší je chod aplikací. 64 GB je fyzická paměť telefonu, která umožňuje množství instalací aplikací či množství uložených souborů, fotek, videí atd. Čím větší paměť tím více toho do telefonu uložíš. Pro ukládání souborů lze ještě využít přidanou paměťovou kartu. Nicméně aplikace na ní většinou neuložíš!! Foťáky neporovnávám, budou tak na podobné úrovni.

Dochy

10S a 10Pro je záležitost výrobce, musíš projít specifikace. Hodně eshopů má i srovnávač, takže ty modely můžeš porovnat. Obvykle fyzická velikost, kvalita disleje, foťáků apod…
6GB – operační paměť (velikost ovlivňuje z pohledu uživatele výkon), 64 nebo 128GB je vnitřní paměť telefonu (kolik se Ti tam vejde aplikací, dat, fotek a filmů,…) často lze přidat ještě SD kartu pro data.

Pepa25

Údaj o paměti (6GB/128 GB) je parametr, stejně jako označení v názvu typu dual (duální telefon) nebo 5G (= s podporou 5G), případně údaj o dispeji v palcích. Samozřejmě čím víc paměti, tím lépe. Všechno ostatní je jen marketingové označení, které má odlišit nové a nové verze telefonu jednoho typu.

aliendrone

Tak pro přehled („papírový“) mrkni https://www.cena-vykon.cz/porov­nani/xiaomi-redmi-note-10-pro-6gb-128gb-vs-xiaomi-redmi-note-10s-6gb-64gb/ . Pamatuj, že tyhle srovnávače (můžeš si najít a zkusit i jiné, kdejaký sajt na mobily jimi disponuje) toho v REÁLU moc nevypodvídají. Jejich tvůrci jen opisují parametry udávané výrobcem a ono se toho NAKECÁ, jen abys koupila. Tedy ne že by lhali např. o vybavenosti, ovšem kupříkladu syntetické testy výkonu mohou vypadat pro jednoho lépe na papíře a v PRAXI bude rychlejší poražený, chápeš? Tedy je každá rada DRAHÁ a málokdo je natolik upřímný, aby ti sdělil „pravdu“ a prodejci (či participanti) už vůbec ne. :(

V dnešní době ale kupovat nové mobily bez podpory 5G nemá žádný smysl, podle mě. Ne že by byly k ničemu, ale to NEJLEPŠÍ co dnes může nový mobil poskytnout je právě to 5G. Tedy to nejrychlejší datové připojení, které je zpravidla až 10× rychlejší, než dosavadní LTE. Na tvém místě bych to DŮKLADNĚ zvážil. :)

Koudy221

Zkus se podívat na https://www.tes­tado.cz/nejlep­si-mobily-xiaomi/ zajímavé srovnání, které mi udělalo jasno.

klob1

Aliendrone, právě jsem se chtěl zeptat ohledně LTE a 5G. Potřebuji koupit nový tel, mám 3G. Bylo mi řečeno, že 5G má význám jen pro ty, co mají net bez omezení jinak zapláčou a, že to stahuje více dat nežli LTE. Kdo má nějak omezený data, tak je pro něho lepší LTE. Já měl doposud, když někdo bude mít třeba 10GB dat, tak u obojího to vezme stejně na stejném objemu. Prý ne! To 5G bude chtít brát lepší kvalitu nežli LTE a tím prý data jen tečou. 5G ještě není všude aúplné pokrytí. LTE má větší rozsah. Říkal jsem si, no tak tel s 5G a, kde to nepůjde, tak přepnu LTE. Jenže to prý je hloupost. A operátor stejně pustí do omezeného tarifu jen LTE, takže pak by 5G bylo na nic. Tedy já se na to snažím dívat jen, že se také rozhoduji mezi mobilem LTE odolným a 5G normálním. Nežli dojde nějaké 6G(myslím rychlejšího ještě), aby vypnuli LTE, tak bude chvilku trvat ato bude i s tím operátorem. Sice se bude vše tvářit jako 5G, ale ve skutečnu pojede LTE. Tedy mimo toho, když by někdo měl neomezený tarif.
Takže já se chtěl původně zeptat, co by kdo spíš preferoval LTE odolný, nebo 5G normální telefon? Podle mých včerejších informací, zase vše mění pak. Obešel jsem více obchodů recenzí a i operátora. A tohle se vše dozvěděl.