Nave

Jak se vyrábí šmoulová zmrzlina?

jak dělají,mám na mysli hlavně tu modrou barvu té šmoulové zmrzliny??to se tam dává normálně modré barvivo-modrá(čím,jak to obarvuji)??

Nejlepší odpověď
annas

K dobarvení „šmoulí“ zmrzliny se používají škodlivá modrá potravinářská barviva.

E132 – Indigotin (Cl potravinářská modř 1)
V pudincích, zmrzlině, žvýkačkách, čokoládových tyčinkách a dalších sladkostech najdeme Indigotin – tmavě modré barvivo. V současné době se vyrábí synteticky, ale svůj název má z přírody, neboť původně se k jeho výrobě využívala rostlina indigovník. Nadměrná konzumace tohoto barviva může zapříčinit nevolnost, zvracení, vyšší krevní tlak, vyrážky a další alergické reakce.

E133 – Brilantní modř FCF (Cl potravinářská modř 2)
Ani druhá potravinářská modř nepatří mezi vhodná aditiva, neboť může způsobovat hyperaktivitu dětí a je podezření, že zvyšuje riziko vzniku rakoviny, což bylo potvrzeno na zvířatech. Obvykle se kombinuje s dalšími syntetickými barvivy a najdeme ji v sladkostech, zmrzlině a džusech.

Ze stránky Nazeleno.cz

Další odpovědi
oskar

Nebude to potravinařske barvivo.

Michal

Přidáte potravinářské barvivo,ostatní je na Vaší fantazii.Například čepičku upečete ze sněhu tak,jako pusinky.Jsem bývalý kuchař a rád poradím víc .sumnan@seznam.cz

Zdroj: život v kuchyni