radonowotny

Jak se vyhnout „narukování“, pokud by byla v ČR vyhlášena mobilizace?

Nechci položit svůj život za tragédy typu Fiala, Vystrčil nebo Pekarová a už vůbec nechci poslouchat nějakého černocha z USA, který bude naši jednotce pod hlavičkou NATO velet.

Nejlepší odpověď
Filip84

Proč není jakkoli relevantní:

  1. trvalá zdravotní nezpůsobilost k vojenské činné službě (tzv. modrá knížka),
  2. jednoduše to odmítnout. Je to trestné, podle zásady non bis in idem, pouze jednou, takže bys šel před soud, dostal trest, pravděpodobně nepodmíněný, odseděl si ho, a tím Schluß,
  3. prostě prohlásíš, že je výkon vojenské služby v rozporu s Tvým náboženským vyznáním nebo svědomím; v takovém případě tak činíš odůvodněným prohlášením (tj. jednostranným právním aktem), a to do 15 dnů ode dne účinnosti vyhlášení válečného stavu krajskému vojenskému velitelství (§ 6 odst. 1 lit. b), odst. 2, branného zákona), no a pak podléháš pracovní povinnosti (§ 6 odst.4 branného zákona),
  4. „zařídit si“ omezení svéprávnosti, protože osobě, u které byla svéprávnost (v jakémkoli rozsahu) omezena soudem, zaniká branná povinnost (§ 7 lit.b) branného zákona), má to však jednu vadu na kráse: soudu to trvá tak 1/2 roku až rok.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-585

Další odpovědi
elkon

Tak mluví alibistický posera. Vždy byla čest, bojovat za svoji vlast (ne za nějaké panáky). To však ještě muži byli opravdovými chlapy, ne poseroutkové, kteří dnes mají strach i vystřelit ze vzduchovky na střelnici. Chybí vojenská služba, nejsou chlapi, ale baby.

Kazatel

Chápu, ale na Ukrajině poslouchají klauna co brnkal ještě nedávno na jevišti penisem na piáno a hurá na ně, ať chceš, nebo ne.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oua0Puih­rkc&ab_channel=MI­GUELRAMOS

Zkus heslo jako modrá knížka, případně věř že jsi ve vyšším věku, který již na obranu hodnot našeho Kocourkova nepovolají.

Kryšpín

Vzít roha do Jižní Ameriky

Filip84

Kryšpín: Ano, na to jsem zapomněl!: odstěhovat se do pryč.

Ale není pryč, jako pryč. Je vhodné pryč a nevhodné pryč.

Vhodné pryč je:

  1. tam, kde Tě nevydají, protože Česká republika není U. S., nebo République Française, které když nasereš, tak budeš v Indočíně, půjdeš si takhle, v Saigonu, koupit nudle a misku rýže, a v tom pytli s rýži na Tebe bude číhat chlap, ten Tě picne, a už se vezeš v „diplomatické poště“, hezky, „domů“,
  2. tam, kde se dá rozumně žít. Ono na takovém Madagaskaru Tě, sice, asi taky soudružka Česká republika nenajde, nicméně když Tě tam kousne svině kousavá, nebo si zlámeš nohu, tak už to ale taky nemusíš rozchodit, s ohledem na „příkladnou“ péči tamějšího zdravotního systému, a ano, bavíme se o tom „lepším“, pro turisty a cizince. Nebo je hezké, že Tě nevydají, ale když tam je, zrovna, válka gangů, no tak taky to asi není ideální místo na život.

Je s tím spojena jedna, další, nevýhoda: jen tak lehce se nebudeš moct na terén České republiky vrátit, no a, přirozeně, mezi terén České republiky patří i půda konsulátů a velvyslanectví, takže budeš-li někde v srabu, se kterým by Ti i třeba Česká republika byla s to pomoci, budeš v tlaku, že když Ti pomůže, tak si to ale odsedíš.

Kazatel

Při vší úctě, ale chrabré kecy z bezpečí domova si nechte prosím ti, kterých se to netýká (jako třeba elkon starobní důchodce), od cesty.