zjentek

Jak se vám zamlouvá „entita sui generis“ coby definice EU?

Mně osobně se taková definice nezamlouvá, neboť vlastním výkladem nezní méně povážlivě než „jsoucnost svého druhu, mající svérázný ráz“ a jako taková se mně tedy velmi zajídá, přijde mně nebezpečná a vlastně už tento výklad bez nadsázky budí hrůzu, až děsí. Totiž už samotná tato definice/tento výklad evokuje totální beznaděj při vymahatelnosti jakéhokoli práva.
Ale také i pochopím, pokud vám přijdu jen přecitlivělý. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Česká ústava sama definuje hned dvě sui generis entity: jsou jimi Česká národní banka a Nejvyšší kontrolní úřad. Existuje spouta dalších entit jediných svého druhu, založených zvláštním zákonem. To vůbec neznamená, že se na ně neaplikuje žádné právo. Naopak je možná výhodnější, že příslušný zíkon jasně říká, čím se řídí (např. BIS atd.)

Další odpovědi
aliendrone

Víš, mně je to fuk. Právnické definice, zákony a jiné citny, které platí JAK KDY a JAK pro KOHO jsou jen pro ty slabé a hloupé. Ti silní a chytřejší spoléhají sami na sebe, popřípadě jiné, ale SPOLEHLIVĚJŠÍ formy jištění.

Není třeba pociťovat beznaděj ohledně „vymahatelnosti práva“, protože to je tak jako tak JEN ILUZE. Jistě, povětšinou právo a zákony „fungují“, ale JEN pokud máš dostatek štěstí (kdyby tato iluze dost dobře nefungovala, neměly by všechny ty pindy žádný smysl). A štěstěna je vrtkavá, jak sám dobře víš. ;) :D :D

elkon

Myslím, že pro život běžného občana to nemá žádný význam.