Kelt

Jak se vám tento výrok hlasatelky líbil? Podle mne by to nebylo správné.

Včera jsem měl noční a na internetu jsme ze záznamu sledovali zprávy. Byla tam zmínka o tom, jak mladiství konzumují alkoholické nápoje a redaktorka řekla, že „Naše děti pijí první ligu“ . Podle mne to nebylo moc profesionální ani vhodné. Nevím, zda si redaktoři svůj text upravují, nebo jim to někdo píše a pak to čtou. Co vy na to? Zaznamenali jste to? A co si myslíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Moderátoři ve zprávách většinou čtou, nebo mají naučené to, co jim šéf vysílání napíše. Aspoň co se týká oficiálních zpráv, zejména v mezinárodním dění. V živém vysílání je to už na samotném moderátorovi s mikrofonem, který většinou ví, kde je čára. Myslím, že použít lidový slovník „v uvozovkách“ není na škodu. Lidé tomu víc rozumí. Horší je, že se občas dopouštějí prohřešků vůči spisovné češtině.

Další odpovědi
aliendrone

Chtěl bys, aby řekla: „Naši parchanti chlastají 1. ligu!“ nebo tak něco? ;) :D :D

elkon

Moderátoři se podílejí na přípravě zpráv spolu s editorem. Z takové hlouposti bych vědu nedělal. I když to je jen příměr.