Rokio

Jak se vám líbí tato moje pohádka? Kterou byste jí dali známku?

Zde je odkaz: https://www.a­lik.cz/a/temna-duse-muze-v-zeleze
zdroj: alik.cz

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Myšlenku máte, ale objevuje se dost stylistických prohřešků kvůli slovosledu. V úvodu je zbytečné uvádět, že jména mají jen tři postavy. Vyplyne to z textu.

Zvolit pestřejší slovní zásoba. Myslím si, že na váš věk je to jednoduché.

Interpunkci a pravopis je na první pohled v pořádku.

Vysvětlivky nejsou vhodné, některé lze zapojit do textu. Např.

Pak byl zeman ubytován na vejminku (vejminek = místnost na statku pro vysloužilého statkáře určená na dožití) a Jiří se o něj staral.

Brzy poté odešel zeman na odpočinek, na tzv. vejminek, do obydlí postaveném v rámci statku nebo v jeho těsném sousedství .

Jinak na konci napsat – zastaralé a knižní výraz
To jsou ty, které jste vysvětlil přímo v textu.

Další odpovědi
Malvína

Na mě to dojem neudělalo. Vysvětlivky se přímo v textu nehodí. Dopsala bych je na konec textu.

Ametyst

Mně se to dost líbí. Je to prostě pohádka, a ne diplomová práce. Jenom bych dala vysvětlivky až na konec textu.

Drap

Dětem bych tedy určitě takovou pohádku nečetl a ty vysvětlivky přímo v textu jsou otřesné a ještě více ruší nevalný dojem

paul1

Celkem hezky napsáno.

elkon

jiná odpověď

Tebe budou muset svázat a hodit třeba do Vltavy, jinak s těmi bláboly nedáš pokoj.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.