Rokio

Jak se vám líbí tato moje báseň o kriminálníkovi?

Marcel známý kriminálník

svoji obět rychle zabije.
Dávno nemá čistý rejstřík,
svoji práci dělá diskrétně.

Má dvouhlavňovou pušku,
všechny rychle zastřelí.
Má perfektní mušku,
všem se trefí do katí.

Když mu dojdou broky,
hází svoje granáty.
Udělá z nepřátel mastné fleky,
k snídani si dá karbanátky.

Nejlepší odpověď
quentos

Ani trochu. Jako obvykle pokulhávající (pokud vůbec nějaký) rytmus, pravopisné a interpunkční chyby a obsahově ubohé (oslava zločinu).

Další odpovědi
Drap

Jedním slovem blábol

Kelt

Pokud mohu doporučit, existuje stránka rým, kde ke každému slovu najdeš vhodný rým. Možná bys tam našel lepší slova. O obsahu se nebudu zmiňovat. Dvakrát začínáš verš svoji, lepší by bylo vyměnit slova, třeba práci svou. A že je každý verš jinak dlouhý, to je další negativum. Někde by se hodilo pozměnit slovosled, a vynechat stejná slova – svoji, má – ve druhé sloce.
A poslední sloku bych třeba já začal Když mu dojdou náboje, nevzdává se bez boje, atd.
A když je kriminálník, tak zastřelit nepřítele není špatné. Tak jaký je vlastně ten Marcel? Vlastenec nebo zločinec?

aliendrone

Já nwm, je to takové rozevláté, spíš mi to přijde jako charakteristi­ka/popis nebo jaxe všechny ty slohové útvary jmenují.

Chtělo by si to trochu vyhrát se slovy a tím to učinit zajímavější. Já mám v básních rád kupříkladu takové ty syrovější slovní formy, obzvláště pokud se recitují procítěně (jako to uměl Jan Pivec). Eh, příklad:

Přes řepky lán,
na lesní vřes,
hlasitě třesk Rokiův vřesk.
To když mu maličkou chviličku před,
na šulínku praskl mokvající vřed.

Prostě tak něco, no. Ale ber mě jako kritika amatéra, já a čeština – Stalingrad HADR! ;) :D :D

elkon

Úchylný žvást.

nyjono

Nelíbí.
Je vidět, na co myslíš a co nosíš v hlavě.
Zkusil jsi báseň na jiné téma?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Kelt>>> Uvážils, že pro kriminálníka může být nepřítelem i poctivý slušný bengo? (Jo, vím, že je to něco jako panenka Marie, ale pravděpodobnost jeho existenci zkrátka NEVYLUČUJE!)
Přijde ti jeho odbouchnutí v pořádku a vlastenecké? ;) :)

No vidíš, k ČEMU jsi mě donutil? Zastávat se bengaboysů?!? Twle, OPRAVDU to se mnou jde poslední dobou z kopce… :(

elkon

Je zde jeden trouba,
páni drazí.
Vpíjí se jak houba,
až nás z toho mrazí.
Otravuje bláboly,
možná to má ze školy.

Alesh

Do školy nechodí, woe. 🙂