Avatar uživatele
Rokio

Jak se vám líbí tato moje báseň o kriminálníkovi?

Marcel známý kriminálník

Marcel známý kriminálník
svoji obět rychle zabije.
Dávno nemá čistý rejstřík,
svoji práci dělá diskrétně.

Má dvouhlavňovou pušku,
všechny rychle zastřelí.
Má perfektní mušku,
všem se trefí do katí.

Když mu dojdou broky,
hází svoje granáty.
Udělá z nepřátel mastné fleky,
k snídani si dá karbanátky.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1141 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Ani trochu. Jako obvykle pokulhávající (pokud vůbec nějaký) rytmus, pravopisné a interpunkční chyby a obsahově ubohé (oslava zločinu).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jedním slovem blábol

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Pokud mohu doporučit, existuje stránka rým, kde ke každému slovu najdeš vhodný rým. Možná bys tam našel lepší slova. O obsahu se nebudu zmiňovat. Dvakrát začínáš verš svoji, lepší by bylo vyměnit slova, třeba práci svou. A že je každý verš jinak dlouhý, to je další negativum. Někde by se hodilo pozměnit slovosled, a vynechat stejná slova – svoji, má – ve druhé sloce.
A poslední sloku bych třeba já začal Když mu dojdou náboje, nevzdává se bez boje, atd.
A když je kriminálník, tak zastřelit nepřítele není špatné. Tak jaký je vlastně ten Marcel? Vlastenec nebo zločinec?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Já nwm, je to takové rozevláté, spíš mi to přijde jako charakteristi­ka/popis nebo jaxe všechny ty slohové útvary jmenují.

Chtělo by si to trochu vyhrát se slovy a tím to učinit zajímavější. Já mám v básních rád kupříkladu takové ty syrovější slovní formy, obzvláště pokud se recitují procítěně (jako to uměl Jan Pivec). Eh, příklad:

Přes řepky lán,
na lesní vřes,
hlasitě třesk Rokiův vřesk.
To když mu maličkou chviličku před,
na šulínku praskl mokvající vřed.

Prostě tak něco, no. Ale ber mě jako kritika amatéra, já a čeština – Stalingrad HADR! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Úchylný žvást.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Nelíbí.
Je vidět, na co myslíš a co nosíš v hlavě.
Zkusil jsi báseň na jiné téma?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
aliendrone

Kelt>>> Uvážils, že pro kriminálníka může být nepřítelem i poctivý slušný bengo? (Jo, vím, že je to něco jako panenka Marie, ale pravděpodobnost jeho existenci zkrátka NEVYLUČUJE!)
Přijde ti jeho odbouchnutí v pořádku a vlastenecké? ;) :)

No vidíš, k ČEMU jsi mě donutil? Zastávat se bengaboysů?!? Twle, OPRAVDU to se mnou jde poslední dobou z kopce… :(

před 1141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Je zde jeden trouba,
páni drazí.
Vpíjí se jak houba,
až nás z toho mrazí.
Otravuje bláboly,
možná to má ze školy.

před 1141 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Do školy nechodí, woe. 🙂

před 1141 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek