Xerothom

Jak se v minulosti (třeba rok 1000 a dřív) řešili oční vady?

Zajímalo by mě, jak to řešili.. Když někdo špatně viděl tak na to už něco bylo (kromě brýlí, ty ještě nebyly), nebo to prostě nechali být? A nebo v té době ještě nikdo oční vady neměl?:D Předem díky za odpovědi..

Nejlepší odpověď
Emefej

Brýle se objevily někdy ve 13. století. Předtím to asi neřešili, prostě dotyčný blbě viděl.