zdendda

Jak se v budoucnu zajistí ekonomický růst když zásoby vody a potravin nebudou schopné uspokojit spotřebu populace?

Odpovědi
Hlada

Nic takového ani okrajově nehrozí, takže nemá žádný smysl o takových nesmyslech přemýšlet.

Rokio

Budeme jíst brouky nebo uměle vytvořené maso produkované ve velkém a s vodou bude problém hlavně v rozvojových státech.

Ekonomický růst bude, ale budou bohatnout hlavně bohatí a nejbohatší.

Vojta24

jak si přišel na to, že se zásoby vody nějak ztenčují ? Voda která tu je je už miliony let pořád stejná a její množství je prakticky neměnné, nikam do vesmíru neuniká jen se transformuje v jednoho skupenství do jiného, protéká všemožnými živými bytostmi, přesouvá se z jednoho místa planety na jiné ale pořád je tu v dostatečném množství. Nedostatek vody může být v období sucha jistě LOKÁLNÍ problém, ale globální problém to rozhodně není.

Pokud jde o potraviny řešením se ukázalo zemědělství za vydatné asistence těžké techniky (v budoucnosti nejspíš automatizované a bezobslužné / autonomní), zemědělské půdy sice více nebude ale můžeme na ní pěstovat geneticky upravené plodiny, které jsou optimalizovány pro mnohem větší a častější výnosy.

Tohle prostě má řešení.