Avatar uživatele
Fakes147852

Jak se to říct bratrům?

Mám prosbu nevím jak to říct bratrům, ve škole mě ignorují, v jídelně sedím sám a oni sedí u svých kamarádů. Když jdu domů tak vůbec je nepotkám a vrátí se až večer.
Jednou jsem to řekl tátovi a oni na jeden den se semnou bavili a potom další den to ignorovali.
Mám na to docela vztek a ještě v jídelně občas zaslechnu jak se o mě baví hnusně, že moc nejím a že jsem hubený jak vidlička.
Jsem v 7 třídě a oni dva v osmé (dvojčata).

Zajímavá 0 před 765 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Hochu, proti dvojčatům nemáš šanci: budou vždycky držet spolu, a vystačí si sami. Všechna dvojčata jsou taková. I kdyby to byly holky. Najdi si kamaráda mezi spolužáky, jiná možnost asi není.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Tak musíš jíst, abys přibral.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Disraeli

Přátelství ani dobré vztahy si nevynutíš. Jedině svým vlastním chováním a přístupem (rozumným, přátelským atd).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den,

rozumím tomu, že to pro tebe není snadná situace. Níže je několik námětů, jak své pocity vyjádřit směrem k tvým bratrům:

  1. Vyjadřuj se o tom, co cítíš

Jedná se o tvoje pocity a můžeš si je vlastnit. Jen ty víš, jak se cítíš, když tě tví bratři ignorují. Snaž se své pocity vyjádřit pomocí „já“ vět. Například: „Cítím se samotný, když sedím sám v jídelně a vy jste u svých kamarádů.“

  1. Popiš konkrétní události

Místo toho, abys mluvil obecně o tom, jak se k tobě tví bratři chovají, popiš konkrétní situace a jaké pocity z toho máš. Například: „Včera jsem slyšel, jak se bavíte o tom, že jsem hubený, a to mě opravdu zasáhlo.“

  1. Pozvi je k řešení

Vyslov své touhy a potřeby a pozvi své bratry, aby s tebou našli řešení. Například: „Rád bych, abychom našli způsob, jak se navzájem respektovat a podporovat.“

  1. Vyhni se obviňování nebo výčitkám

Pokud budeš začínat své věty slovem „ty“, tvoji bratři se mohou cítit obviňovaní nebo napadení a na tvé pocity nebudou reagovat pochopením, ale obranou. Místo toho se snaž mluvit o sobě a svých pocity.

Možná by bylo dobré si toto otevřené a upřímné hovoru naplánovat se svými bratry na neutrálním místě, mimo školu a domov, kde nebude nikdo rušen.

Pamatuj, že je v pořádku mluvit o svých pocitech a je důležité chránit svou pohodu a sebedůvěru. Šikana není v pořádku, ať už pochází odkudkoliv. Mluv o tom, jak se cítíš, a neboj se požádat o pomoc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek