marketa54321

Jak se stát testerem?

Peníze ani strávený čas studiem nehrajou roli… Nezáleží na lokalitě, pokud byste věděli o konkrétním kurzu/stáži, čemkoliv… Klidně budu po večerech po práci studovat online kurzy, knížky, je mi to jedno.. Jen nevím, kde začít, co si vybrat, co nebude ztráta času… Mám ekonomku, tudíž mé dosavadní znalosti IT končí u relačních databází… S PC si ale dobře rozumím a charakterově myslím mám pro tuto pozici předpoklady… Díky za jakoukoliv radu, jsem odhodlaná zkusit cokoliv a změnit práci…

Nejlepší odpověď
gecco

Napíšu ti něco o práci SW testera – UI (resp. GUI) a výstupy testuje podle ´scénáře´, takže žádné speciální IT znalosti nepotřebuje (stačí základní orientace a schopnost použít textový editor apod. pro napsání výsledků testování).
Pokud jde o ´vyšší level´ – tester potřebuje znalost třeba MIS, různých OS … – ale to vždy podle konkrétního testovaného produktu.
Ještě vyšší level píše jednoduché testovací scénáře a ještě vyšší i ty složitější.
Pak je manager…
😉
Takže pro tu prvotní úroveň potřebuješ základní počítačovou gramotnost, pečlivost, sicflajš, zájem o problém (tedy základní znalost toho, co testovaný SW řeší) – a hlásit se na nabízená místa…
😉