Misaaa

Jak se stát průvodkyní

Chci se zeptat jak se mám stát průvodkyní,na jakou střední školu mám jít a jestli je na to potřeba vysoká škola a tak.Děkuju

Nejlepší odpověď
kenyrts

Záleží na tom čeho průvodkyní by jste chtěla být,myslím,že stačí středoškolské vzdělání,určitě k tomu vybavenost aspoň jedním světovým jazykem a je třeba si doplnit požadované kvalifikační zkoušky.

Další odpovědi
LuciJe

Hodit se Vám bude zaměření na cestovní ruch, ale není to podmínkou.

Nuk nuk

Záleží především na tom, kde chcete provázet. Jednotlivé hrady, zámky a podobné objekty většinou nevyžadují žádné zvláštní vzdělání.
Pokud byste ale chtěla provázet např. zájezdy do zahraničí, bude se Vám jistě hodit obor cestovní ruch, ale existují i různé kurzy. Některé cestovní kanceláře otevírají i vlastní kurzy.
Máte-li na mysli průvodcovství např. po Praze, je střední škola cestovního ruchu,tuším dostačující, protože po studiu projdete i potřebnými zkouškami.
Kurz a zkoušky lze ale také projít u Pražské informační služby, ale upozorňuji, že zkoušky jsou poměrně náročné a některé objekty se zkouší zvlášť.