dust8

Jak se stát Bohem?

Nejlepší odpověď
elkon

Nemůžeš se stát něčím, co neexistuje.

Další odpovědi
zjentek

Nacházíš se ve virtuálním prostoru ve kterém jsou účastníci tomuto již velice blízko zde udržuj krok jen nesejdi ze správné cesty příteli být Bohem není nijak složité k tomuto účelu jsme původně všichni stvořeni! 🙇‍♂️🙏🙇‍♂️

Elkon a ona byla prokázána neexistence Boha?

marci1

Pokud se ptáš, jak se stát bohem či bohyní, existuje několik různých perspektiv a interpretací. Zde jsou některé způsoby, jak se na toto téma dívat:

Duchovní cesta a sebepoznání:
Mnoho duchovních tradic a filozofií zdůrazňuje, že skutečný bohovský stav spočívá ve vědomém spojení s vlastním vnitřním bytím. To zahrnuje poznání sebe samého, překonání omezení fyzického těla a spojení s vyššími aspekty existence.
Meditace, introspekce a duchovní praxe mohou pomoci objevit vlastní božskou podstatu.

Symbolický pohled:
Mnoho mytologií a náboženství má příběhy o bozích, kteří se stali bohy. Tyto příběhy mohou sloužit jako symbolické alegorie pro lidský vývoj a duchovní růst.
Zeus v řecké mytologii nebyl vždy bohem. Jeho cesta k božství byla plná výzev, konfliktů a transformace. Symbolicky můžeme vidět jeho příběh jako cestu k osvícení a vyššímu vědomí.

Křesťanský pohled:
Křesťanství učí, že Bohem je pouze Jedinečný Bůh, Stvořitel vesmíru. Lidé nemohou dosáhnout božství sami o sobě.
Stát se křesťanem znamená přijmout Ježíše Krista jako svého Spasitele a věřit, že jeho smrt na kříži byla dostatečnou obětí za lidské hříchy.

Esoterický pohled:
Některé esoterické učení tvrdí, že každý člověk má božský potenciál a může se stát bohem nebo bohyní tím, že se spojí s vyšším vědomím a transcendentními silami.
Trénování představivosti a rozšiřování vědomí jsou klíčové pro dosažení tohoto stavu.

Nakonec je důležité si uvědomit, že božství může být vnímáno různými způsoby a každý člověk může mít svou vlastní cestu k duchovnímu poznání a osvícení. Každý má možnost objevovat svou vlastní božskou podstatu a růst v duchovním smyslu.
🙂

da ny

Spousta lidí nevěří v Boha, natož v jeho syna. Na tom by nebylo nic špatného, ať si každý dělá co potřebuje. K Bohu nevede povrchní a světské uctívání něčeho smyšleného, ale konání Boží vůle, laskavost, mírnost, pokora a spousta jiných božských vlastností.
https://blog.sme­.sk/petrmatus­ka/spolocnost/kvan­tova-fyzika-jezisova-slova-trochu-jinak
I kvantová fyzika, mechanika, má definici Boha
„Děkuji vědcům, že dokázali existenci Boha
https://empati­a.cz/clanky/ces­ta-k-sobe/dekuji-vedcum-ze-dokazali-existenci-boha/

paul1

Tak nějak, jak to viděl ten školák, co se pobudil v noci a myslel si, že viděl Boha. U maminčiny postele stála vysoká postava a maminka říkala: „Panebože co zase chceš?“ 🙂

Rokio

Založ si sektu a prohlas se jejím bohem, kterého budou členové sekty uznávat.

Disraeli

Překonáním lidství a limitů, transcendencí, osvícením/pro­buzením, henosis, apotheosis/di­vinizací.

Filip84

Bůh je domněnka, člověk je skutečný. Ze skutečnosti se nemůže stát domněnka, z domněnky skutečnost.

Až tak banální to je! 😎😃

A nebo si to můžeš rozebrat e contrario: bůh je skutečný, člověk je domněnka. Ze skutečnosti se nemůže stát domněnka, z domněnky skutečnost.

Summa summarum: z boha nikdy nebude člověk, z člověka nikdy nebude bůh.

Disraeli

„Zeus v řecké mytologii nebyl vždy bohem“ co je to za blbost? Tak já tedy přečetl všechny české a různé cizojazyčné verze/zpracování řeckých mýtů a jejich verzí, četl jsem všechnu zachovalou antickou literatutou a autory, včetně zlomků (tj. primární a jediný/zásadní zdroj řecké mytologie, ale i nábožesntví a filozofických představ) a ještě jsem nenašel, kde by Zeus nebyl/nevystupoval jako bůh…
Tak kde konkrétně Zeus v řecké mytologie není bohem (který příběh, který autor)?
JIstě v některých mýtickcýh verzích nebyl vždy VLÁDCEM bohů, v některých se ještě nenarodil, ale to s tím moc nesouvisí. Neznám příběh ani spis (ze starověku), kde by byl Zeus a nebyl by bohem.

Filip84

elkon má pravdu: bůh neexistuje.

V bohy lze věřit, to právo nikdo nikomu neupírá, ale to nic nemění na faktu, že tak, jak chápeme a vnímáme skutečnost my, bohové neexistují. Dobře, může být, že neexistujeme my a existují bohové, poněvadž my vnímáme skutečnost špatně. Může být, ale – opět – je to domněnka, lze v to, leda, věřit.

Takže: bohové nejsou!