Pospic

Jak se stát abstinentem?

Nechutná mi pivo, tvrdší chlast už vůbec ne, taky se cítím nejlíp střízlivý, vlastně nemám žádný pořádný důvod pít. Jenže žiju na Moravě, a tady je to tak trochu občanská povinnost. Když jen tak ze dne na den řeknu, že nepiju alkohol, každý se na mě bude dívat jak na vyvrhela a budou si mě dobírat. Až moc mi záleží na názorech jiných lidí, jak to mám změnit?

Nejlepší odpověď
Cenobita

Kdyby mi někdo řekl, že je povinnost pít, byť společenská, tak bych toho dotyčného bodrého člověka poslal do (viz příručka Ústavu jazyka českého):

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=prdel

Protože je moje soukromá věc, jestli chci nebo nechci pít.

Kdo nepije alkohol, není právě žádný vyvrhel, nepít je normální.

Já tedy někdy piji, ale nikdy bych nikoho nenutil, ani ho za to nezesměšňoval. Abstinenti jsou též bystřejší, alkoholici maskují svoji duševní plytkost za bodrost a veselí, ve skutečnosti nejsou přínosem.

Další odpovědi
zjentek

Jednou z možností je přestat pít. Ty ostatní jsou zdlouhavé.

Dochy

Přestat pít.
To ostatní je o Tvém přístupu. Pokud budeš citlivej na každou poznámku, máš smůlu. Pokud ostatní pochopí, že to myslíš vážně, většinu hloupých poznámek si odpustí.

marci1

Normálně. Když nechceš pít, tak nepij. Nejsme povinni dělat to, co dělají ostatní. Dělej to, co cítíš, buď osobnost. Kup si třeba tričko s nápisem „Abstinent“. 🙂
„Vnouček se ptá dědy: "Dědo, co je to abstinent? No u nás na dědině takové nemáme, ale slyšel jsem, že je to člověk, který má buď špatná játra, nebo špatnou ženu.“ 🙂

anonym

Začátky se mohou zdát těžší. Lidi si nemohou uvědomit, že máš třeba důvody nepít a tak nějak spolehají na to, že uděláš vyjímku kvůli nim, ale nenech se nutit!
Ono je to přejde a to mluvím z vlastní zkušenosti. Už šestým rokem abstinuji i když jen ze zdravotních důvodů, ale jsem za to rád. Během těchto let proběhlo pár pokusů s bezlepkový pivem, ředěním piva/vína vodou, či malinké štamprle slivovice, ale v naprosté většině mi z toho bylo zle. V dobách před abstinencí mi alkohol nedělal žádný problém a mohl jsem pít cokoliv, ale nepřeháněl jsem to a nemíchal, protože pak jsem se akorát někde zablil a užil si další den pořádnou opici. Pokud k alkoholu nemáš žádná vztah tak to nebude problém být abstinentem na neurčito a pokud máš alespoň trochu, tak za pár měsíců si zvykneš a nebude ti to ani scházet. Kdybych na to byl zdravotně dobře, tak bych si jednou za čas pivko, trochu vína dal, protože je to i zdravé a zlepšuje to náladu a chuť k životu. :)

Mc Merkurion

…musí se začít od základů > to znamená se nejdřív stát pijanem > protože,jestliže nepiješ,tak už abstinent jsi, tudíž se jím nemůžeš stát…

yuko

Tak si dejte maximalne dve deci cerveneho vina, sobe pro zdravi, ostatnim pro radost. Kdyz chce nekdo chlastat, at si chlasta. Kazdy by mel znat svou miru. Kdyby mi nabizeli a ja bych pit nechtela, rekla bych : " Dekuji, uz jsem si dala dve deci, dam si radeji ( vodu, caj, kafe) a Ty si dej za me na moje zdravi. " A vsichni budou spokojeni.

Pixma

Copak abstinovat je jenom u alkoholu? Abstinuj třeba u sexu a budeš mít jiný názor.

Pospic

No, uvažoval jsem, že bych si vymyslel nemoc, která mi znemožňuje pití alkoholu, ale asi bude lepší být upřímnější 😁 Ale bude to težší, než to zní, moji kamarádi snad slovo abstinent ani neznají, a nejblíže slovu abstinent je absint, tak snad se mi to podaří, jinak asi umřu.

anonym

marci1: Díky za vtípek. Pobavil. :)