Kelt

Jak se projeví způsob jízdy na délce tratě u cyklistů?

Tak jsem viděl situaci, která mne inspirovala k této otázce. Proti mně jeli dva cyklisté, každý měl stejné kolo. Jeden měl obě kola na zemi, druhý se naklonil dozadu, držel vpředu nahoře přední kolo a šlapal. Za předpokladu , že mají stejná kola obvodově a šlapou stejně frekvenčně, je zde rozdíl v rychlosti, ujeté vzdálenosti nebo v něčem jiném? To, že jeden drží kolo v jiném úhlu nepočítám. Děkuji.

Odpovědi
Alesh

Ten, co jede jen po zadním, musí zapojovat více svalů, více se soustředit, čili určitě se bude unavovat rychleji.