P70

Jak se pohybovat ve společnosti?

Dobrý den, zajímalo by mě co by člověk měl dělat aby dosáhl v práci/v kariéře svého a nebyl vysloveně zmr*. Jak uspokojit své potřeby a zároveň i potřeby druhých. Snažit se všechno řešit diplomaticky či se se všemi kamarádit? Být/Nebýt poctiví? Děkuji za Váš názor.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Asertivní přístup, trocha zdravého sebevědomí neuškodí, poctivý buď vždycky, ale asi to nejdůležitější je, aby ses choval tak, abys měl vždy čisté svědomí – to je základ. Když budeš mít sám ze sebe dobrý pocit, budeš mít i lepší přístup k ostatním.

A nemusíš se kamarádit se všemi to přece není tvoje povinnost. A vlastně ani není možné, aby každý vycházel s každým.

Na názory ostatních nehleď.

Jak říká můj oblíbený cítát: Když si uvědomíš svojí cenu, přestaneš lidem dávat slevy.

Další odpovědi
Drap

V každé komunitě je to trochu jiné. Neexistuje univerzální rada.