Jak se počítá výše výživného?

Potřebuji zjistit, jak se počítá výše výžívného?

Nejlepší odpověď
standa

Je to nesmírně komplikovaný výpočet, který má mnoho parametrů:

  • potřeby dítěte, související s jeho věkem, zdravotním stavem, zájmovou činností, studiem apod.,
  • výše příjmu povinného rodiče, jeho oprávněné potřeby, počet dalších vyživovacích povinností apod.
  • výše příjmu rodiče s dítětem …

Je to na svrchovaném rozhodnutí příslušného soudu, který se neřídí žádnými oficiálními tabulkami.

Na níže uvedených stránkách jsem objevil docela zajímavý článek o konkrétních příkladech výpočtu výživného, tak třeba si vyberete…

Zdroj: http://rodinau­soudu.mujblog­.info/dokumen­ty-a-odkazy/priklady-vyzivneho-stanoveneho-soudem

Další odpovědi
Radek

Má přítelkyně žádala o zvýšení alimentů,
soudce jí řekl že může žádat až 30% z čistého příjmu otce dítěte.Záleží také na tom,kolik dětí otec má.Měl by se posuzovat také majetek otce a jeho životní úroveň.Realita je ovšem jiná, žádná sociální pracovnice nepůjde do bytu otce posuzovat, jak si žije a soud si to ulehčuje tím, že ho zajímají jen oficiální příjmy od zaměstnavatele.