Lgee

Jak se platí v hotelích? Musí se překládat občanský průkaz?

Jak se platí v hotelích před ubytováním nebo až když odcházíte? Musí se překládat doklad a co když se chce ubytovat například 14 léty chlapec/dívka který občánků nemá

Nejlepší odpověď
led

Na cestu do zahraničia je potrebný doklad totožnosti. Kedže deti a mladiství do 15 rokov OP ešte nemajú, musia mať pre cestovania do zahraničia aj v rámci EU vystavený Cestovný pas a cestovať s písomným súhlasom rodičov, alebo svojich zákonných zástupcov.
14 ročné dieťa nie je oprávnené k samostatným právnym úkonom, tj ani k samostatnému sa ubytovávaniu v hoteloch.

Další odpovědi
quentos

Jako že by sis nechal přeložit pas do angličtiny? To jako proč? Nemyslíš náhodou přeDkládat?

Dochy

Zpravidla před ubytováním záloha (možno i kartou – předautorizace), na konci pobytu definitivní vyúčtování. Doklad totožnosti je vyžadován. OP či pas může mít i děcko, ale nejsem si jist jak je to s možností ubytování bez dospělého doprovodu.

ivzez

Doklady většinou není nutné překládat.

Při ubytování je nutné přeDložit doklad totožnost (OP, pas).