jirka F

Jak se (ne)očkovat proti chřipce?

Lékaři letos bijí na poplach že je nutné se očkovat proti chřipce, ale co mám dělat když už od dětství. Mně od neurologů je vštěpováno že se nemůžu nechat očkovat proti chřipce. Co mám tedy dělat?

zde odkaz na článek:
https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-chripka-muze-uderit-silne-ockujte-se-radeji-uz-ted-doporucuji-lekari-40410507

Nejlepší odpověď
Pepa25

Očkování se přednostně DOPORUČUJE rizikovým skupinám (osoby nad 65 let, klienti lůžkových zdravotnických a sociálních zařízení, pacientí s onemocněním srdce, cév, ledvin a plic, diabetiky a osoby s oslabenou imunitou). Ostatní se očkovat mohu. Logicky osoby s kontraindikací (např. od neurologa) se očkovat NEMAJÍ.

Další odpovědi
Drap

Nikdo tě nenutí očkovat. Záleží na tvé volbě.

aevul

Čtyři desítky let jsem to bez očkování proti chřipce vydržel, neutrhnu se teď ze řetězu jen proto, že nějaká farmaceutická firma něco doporučí doktorům.

Filip84

Tak to Ti poradím naprosto přesně: neřeš to.

Já ani nevím, co lékaři doporučují, nebo nedoporučují a je mi to dokonale někde. 🙂

cappuccino

Kdyz ti doktori jasne rekli, ze to pro tebe neni vhodne, tak proc to resis?