dgfdgf

Jak se nazývá ta věc, na kterou se při opíkání buřtů ten buřt napíchne?

Nejlepší odpověď
yuko

Tatka nas posilal nastipat pruty. Tak jsem si vzali stipaci kleste a sli ucviknout 4 pruty z lisek, ktere rostly za zahradou. Urcite lepsi zapava posedet u taboraku, zahrat na kytaru, harmoniku, zazpivat nez sedet a grilovat na zahrade.

Další odpovědi
ten který je

Prut na opékání buřtů.

Jiří Bohumil

Třeba i „rožeň“ a taky říkáme že jdeme sehnat „klacek“ na buřta – viz lískový prut.

Drap

Říká se tomu různě : opékačka, hrot na opékání a podobně. Já osobně tomu říkám a také pouze toto za tím účelem používám :prut na opékání. Nejlépe z lísky, nebo jasanu.

Emefej

Klacek.

marci1

Opékací vidlice: 🙂
https://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=Op%C3%A9kac%C3%AD+­vidlice

Kepler

Správně se to jmenuje rožeň http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=ro%C5%BEe%C5%88 Mám dva, ještě po dědečkovi, jeho vlastní výroby, vyvedené z nerezu, které se dají sešroubovat ze dvou dílů. Zřejmě se podle toho jmenuje i bašta zvaná ražniči.

Danina65

Klacek burtoveho typu.

pepe88

Mindž.

yuko

Zabava