postcd

Jak se nazývá odborně tento problém osobnosti a hlavně jak to změnit?

když o člověka někdo (koho si váží) projeví zájem (například dopisem, přáním, pozváním), začne mít podvědomě pocit, že je pan důležitý /slečna důležitá a nebo že je snad něco víc než ten, kdo projevil „zájem“. Pak samozřejmě podle toho jedná. Jak je to možné vyhnat z podvědomí aby se to nestávalo?

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že jde o dominantní osobnost, tedy jedince, který se považuje za tvora důležlitého, dává najevo svou nadřazenost atd.

--
Měl byste umět obhájit svůj názor, umět si jej prosadit, něco navrhnout, být zdravě sebevědomý a tak reagovat na slova dotyčného, nic složitě nevysvětlovat, jít za svým, brát s nadhledem, když má pravdu, tak ji přznat.

Nezáleží na tom, co si kdo o vás myslí, vždy to vypovídá jen o tom druhém. Za svůj život jste zodpvědný sám, za své myšlenky, názory a postoje, proto nedvolte, aby vám někdo něco určoval, jak se máte chovat, nepochybovat o sobě. .

Někdy je těžké dominantního člověka přesvědčit, aby on změnil své chování. To je třeba si uvědomit – pro změnu vnějšího chování je třeba změnit vnitřní motivy.

Další odpovědi
Lamalam

Já bych řekla, že jde o ješitnost.

arachis

Tak trochu nechápu,komu se to stává. Jestli vám, že někdo projevil zájem a vás to nějak nabudilo víc,než je zdrávo, nebo se jedná o druhou osobu. Pokud jde o vás, tak snad to brát jako obyčejnou komunikaci mezi slušnými lidmi, druhé asi neovlivníte.

zjentek

Tohle je klasická pýcha a pokud ji z podvědomí dotyčných už v útlým věku nevyhnali jejich fotři fackama, tak to těžko budeš měnit ..vzpomeňme na Aničku Dajdou.

Oprava: klackama

Hlada

Je to naprosto přirozená reakce. Jestli se o tom chceš dovědět víc, přečti si třeba knihu Taktika a strategie v lásce od MUDr. Plzáka, ve které vysvětluje vztahy na teorii her.

ivzez

Už jsem Vám odpověděla u předchozí otázky:

Chytří lidé se nepovažují za paní/slečnu/pana důležitou/důle­žitého
(v případě uvedeném v otázce ani v jiných).