zjentek

Jak se nazývá granát, kterej nemá primárně za úkol vás roztrhat na cucky?

Znám z filmu- v místnosti bouchne granát a osoby se odtamtud vypotácí ven, držej se za hlavy, nebo za uši a většinou se rozostří zvuk a je tam kulisa bzučení, což ve mě evokuje pocit, že jim bzučí v uších.

Nejlepší odpověď
Emefej

Existuje, říká se mu zásahová výbuška.

Další odpovědi
Jan Kunčar

Doplnění k odpovědi Emefeje: Používají to policisté, mimo jiné na rozhánění demonstrací.

dubraro

Neletální munice.

Lamalam

Jan Kunčar > na rozhánění demonstrací? V otevřeném prostoru to moc nefunguje. To se používá při zásazích zejména v místnostech.

mzm

Taková větší petarda? Dělobuch?