jirka F

Jak se naučit žít skromně a spořádaně?

Je to nějak těžké nebo se to dá naučit?

Nejlepší odpověď
zjentek

Jediný způsob a cesta k tomuto je NA NIC SE NEVÁZAT, nebýt k NIČEMU připoutaný.

Další odpovědi
Daidal

Pročti stoickou literaturu. Pokud to chceš brát až ke krajnostem, tak i kynismus.
Další možnosti:
Zabývej se filozofií všeobecně, nějaké náboženské knihy (i místa), procestuj svět (i třeba chudé vesnice/města) a chvíli se tam někde zdrž, medituj, osvoj si sebekázeň (přijímání jídla a pití, spánek a pohyb – to je základ a plno lidí to neumí dobře ovládat. Pak nemohou ovládat/dodržovat ani nic jiného), poznávej mimořádné lidi, uč se od nich, najdi si mezi nimi přátele (či družku :D), poznávej hodnoty v životě. Dělej tai chi, čchi-kung nebo jogu, choď víc do přírody a na místa kde budeš sám – v tichosti – ale bez myšlenek a jen s vnímáním okamžiku.

Rokio

Šetřit, neutrácet za hlouposti a mít takovou zábavu, za kterou moc neutrácíš.

Kepler

Ke skromnosti tě většinou donutí až momentální situace. Třeba: zničehonic přijdeš o práci a tvůj životní standard se prudce sníží. Někteří lidé, zvláště ti starší, to ale mají v povaze. Nezapomněli na časy, kdy se museli hodně uskrovňovat.

Justin1

Nevrhat se bezhlavě do každé hlouposti a myslet na budoucnost, kdy bude potřebné být zdravý, a mít naspořené peníze a mít pokud možno i nějaký důchod, ne mít život v troskách.

Smack

Když skončíš na pracáku, tak se rychle naučíš.

led

Jednoduché, začnite žiť ako bežný občan, z toho obyčajného mesačného platu. Verte tomu, že na vylomeniny a exibionizmus mať nebudete.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

zjentek: Když porovnám člověka, který má bydlení a rodinu a věnuje tomu péči a odpovědnost, a člověka, který se na nic neváže, potlouká se sám po světě, bydlí po ubytovnách a chodí po hospodách, tak myslím, že ten první se víc váže a zároveň žije víc spořádaně.

zjentek

Myslet si, věřit a podle toho dělat… to je taky celá podstata každého jednotlivce. Hlavně své myšlenky a dojmy ze života nikomu nevnucovat, aby se nezvrhly v jakýsi falešný vzor/model celé společnosti a ta pak nebyla „nemocná“.

Justin1

zjentek: V autě je naopak lepší být připoutaný.

zjentek

Omyl. Nejsi- li k ničemu připoutaný, nejedeš autem. Rozhodně ne služebním. A když ti někdo nabídne svezení, o pásech tě poučí. Ty samotné tě ale „nepřipoutají“.