Photoguy

Jak se naučit v programu Photo Shop??

Hodně dlouho fotím a beru to vážně :D Takže bych se chtěl naučit ve PS cs6. Ale nevím jak začít, poradíte??

(prosím, nepište mi at si vyberu nějaký jiný program.. Už jsem se rozhodl.. :)

Nejlepší odpověď
zeeue

Jakožto dlouholetý uživatel produktů Adobe, pod jehož rukama se prostřídalo již vícero verzí právě Photoshopu, doporučuji prostě jen spustit program a stisknout klávesu F1 (vedle Escape), případně v záhlaví otevřít nabídku „Nápověda“ a zvolit možnost „Nápověda photoshopu“
Zde je přímý odkaz (Adobe má většinou nápovědu on-line):
http://helpx.a­dobe.com/cz/pho­toshop/topics-cs6.html
Tyto originální příručky k AP mi pomohly vždy a nejlépe – jsou fajn v tom, protože nejen vysvětlují používání jednotlivých nástrojů obecně a většinu případů i konkrétně, ale také vždy uvedou přesně, na co vše a v jakém pořadí je třeba k dané věci ‚kliknout‘ …dokonce uvádějí, kde se nástroje přesně nachází :)

Další odpovědi
www

Nejlépe podle návodu (tutorial) a pak jen praxí, vybírej:
Zkušenost

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&gws_­rd=cr&hl=cs&q=Pho­toshop+manu%C3%A1l&sp­ell=1&

SickBreed

Chápu že se nechceš dát přesvědčit a věř že sem velký fanoušek Photoshopu, protože se zajímám o internetovou grafiku a webdesign, ale věř mi a že s tím mám zkušenost – photoshop je pro úpravu fotek naprosto zbytečný. Lightroom od Adobe je oproti tomu naprostá bomba. Má nástroje uzpůsobené přímo a jen pro úpravu fotek a si v něm schopný udělat naprosto vše co ve photoshopu a to za podstatně kratší dobu a s menším úsilím. Pokud fotíš v Rawech, tak je tenhle program nutnost. Žádný jiný nemá tak podrobnou a přitom intuitivní interpretaci rawů jako LR.

Awe

rozhodl ses tak se to uč sám…To je takový problém zajít na youtube?

anonym

PhotoShop je dobrá volba…
😉
Nejdřív musíš vědět co chceš upravit a jaký má být výsledný stav. A pak zkoušet.
Koukni na http://www.pho­toshoptutoria­ly.cz/ a pokud umíš anglicky, pak i na http://www.pho­toshoptutorial­s.ws/category/pho­toshop-tutorials/ .

TobySK

Vyber si jiný program :DD, ale ne: http://www.you­tube.com/watch?v=ZbpyF­dci1VQ&list=PL7F300302­3144B965