orestez

Jak se na klaviatuře hraje Bbm?

Jsou to čtyři tóny, jeden přebývá.

Img v lic. Open GL, stejně jako zobrazený software

Odpovědi
zbyndo

Mal by to byť akord,na gitare si to najdes v knižke :AKORDY PRE GITARU,na klavesnici su to najmenej 3 tony,zakladom je Bb,B-čko je vlastne Ais,takže Bb je A,nie je to pre zkomplikovanie,ale kej je pesnička v B-čku,tak sa to A-čko piše ako Bb,a potom prislušné 2 tony,je to vlastne A-mol..........­....lepšie a jednoduchšie je to ukazať,či na gitare,alelebo na klavestnici,alebo na basoch akordeonu,Prepač,na gitare treba slačiť 4 prsty,lalebo ukazovakom naraz 3,a štvrty prostredniom.­........ale už to asi zamotavam,

Odpovědi.cz

Akord Bmol – tóny B(hes) – Des – F. U nás značíme akordy H – Hm (dur, mol), B – Bm (dur, mol). V zahraničních značkách B -Bm (dur, mol), Bb – Bbm (dur, mol).
V kytarový hmatech se pouze tóny opakují, v tomto případě je dle obrázku 2× tón F. V tomto případě Bbm (naše Bm) zní stejně jako Aismol (tedy zvýšený akord Amol o půl tónu výše).
Snad takto pomůže… 🙂

orestez

Kdysi jsem hráči na kytaru vypočítával podle pražců určitý tón. B v Evropě není B, může jít o H tóninu. 5 řadový akordeon s 60 basy, nezvládnu.

orestez

V https://www.8no­tes.com/piano_chor­d_chart/bbm.asp nepíšou 4 tóny jako ten akordfinder, ani ve skladbě od Enja Lothlorien https://youtu­.be/frTPnVRec­xs není slyšet žádný jazz nebo '7 v Bbm. V Gm žádný problém.