Naby

Jak se muzu branit proti nemyslne prisnym pravidlum hluku v bytovem dome?

U nas v dome chteji prosadit klid v celem zvukovem spektru, takze by z bytu nesmel vychazet vubec zadny zvuk. To mi pripada jako uplny nesmysl, staci kdyz budou deti behat po byte a je zrejme, ze to nekde v panelaku bude slyset.
Spravne reseni by podle meho nazoru bylo napsat pripustnou hranici v decibelech.
Presne zneni:
V době nočního klidu od 22 hodin do 6 hodin se nesmí používat hlučné spotřebiče či zařízení produkující podélné mechanické vlnění hmotného prostředí s kmitočtem v rozmezí přibližně od 16 Hz do 20 kHz, které působí na lidský sluchový orgán (tedy zvuk) a jsou schopná rušit noční klid. Obdobně je zakázáno vykonávat v této době jakékoliv jiné činnosti rušící noční klid (údržba, úklid apod.). V neděli a ve svátky je tato doba klidu od 17 h do 10 h, výjimkou je oslava příchodu Nového roku,  kdy noční klid začíná  v 1 h v noci.

Nejlepší odpověď
bububabu

Prosím tě a to ti jako vadí že nemůžeš hulákat v noci?! Asi by jsi to potřeboval zažít co to je a mít nad sebou pořádně nevychované sousedy, burany. U nás v domě není vyjímkou luxování v 22 h, každý pátek hlučné pitky a hlavně nevychované děti které dokážou třeba i 4 hodiny v kuse běhat z rohu do rohu a mlátit sebou o zem. Hlasité hraní na klavír i když je to jen keyboard kde se hlasitost dá upravit. Se sousedy není řeč,že nebudou své děti nijak omezovat a hotovo! Vadí mi to i během dne, když posloucháte ustavičně tenhle buchot a randál tak to je vážně na nervy i ve dne! Každý má přece právo na klid a to nejen v noci. Všechno je to jen o slušnosti a úcty k druhému, když tohle chybí pak nastává přesně takováto situace…pak se pozná kdo je ten hloupý buran :)

Další odpovědi
adamvosvrda1

Tomu se asi bránit nedá, hold jde o to jaké budeš mít sousedy :)
Jediný způsob je přestěhování do vlastního baráku, nejlépe na venkově, tam můžeš co chceš :D

Drap

Nesmyslně přísná pravidla? Kdo je vydal? Žádné pravidlo či vyhláška by neměla být přísnější než zákon. Pokud porušuje toto pravidlo zákon tak to lze řešit.

anonym

Klepej, bouchej, nechej děti dupat mimo noční klid a pokud se to nebude sousedům líbit, ať si zavolají hygienu a ta změří hlučnost a vyvodí důsledky.

Naby

To Barbakan: Tak já nechci prudit lidi okolo. Taky budu rad kdyz u nas bude klid. Nicmene nechci doma chodit po spickach, nebo kvuli tomu nevypnu vsechny spotrebice a nesvazu detem nohy a pusu. A prave problem v tomhle je ten, ze je napsano, ze se nesmi vytvaret zadny zvuk v celem spektru, takze nejde o dB a tak neni co merit.

Naby

A jak poznám, že je to pravidlo přísnější než zákon? Ono už noční klid v 9:00, popřípadě v 18:00 je dost divný, ne?

anonym

http://hluk.ep­s.cz/hluk/limi­ty/

Naby

Takze pokud tomu rozumim dobre, tak pro hluk z hudby, zpěvu a řeči je to dle casu: 35 dB a 25 dB. Prisnejsi pravidlo byt nemuze?

anonym

Snad ne. Jaké máš sousedy ve svém okolí? Předpokládám, že staršího data. Ti bývají k hluku velmi náchylní.

Naby

Zatim co vim, tak si nikdo nestezoval 🙂. To je mimochodem dalsi vec z jakeho duvodu se to vubec meni.