Kiklopofoun

Jak na hlučné sousedy?

Bydlíme na malé vesnici a v okolí našeho domu (jsou přes cestu) jsou jen jedni sousedi. Jsou to důchodci a cca před půl rokem asi objevili rádio. Ráno se vzbudí a okamžitě si jdou na zahradu pustit dechovku. Je to tak nahlas, že to slyšíme na zahradě a s otevřenými okny i v domě. Hraje to celý den bez přestávky. I když odjedou na den pryč nechají to zaplé. Vypínají to až jdou spát, tudíž většinou kolem 21:00, ale někdy mají i rodinné oslavy a to je hluk větší a klidně i do noci. Tudíž dechovka nám hraje každý den celý den. Už jsme za nimi byli, jestli by to mohli ztlumit nebo nejlépe vůbec nepouštět, nebo si to pouštět jen párkrát denně, nepomohlo to. O možnosti volat MP vím, ale jelikož jsme na vesnici tak než dojedou, by to mohli vypnout. A oni většinou doopravdy neruší po 22 hodině, ale přes den.

Edit: Zapomněl jsem napsat, že to pouštějí asi z CDček, ne z radiového vysílání. Takže celý den se opakuje třeba 10 písniček :)

Odpovědi
Drap

Naq co si chceš stěžovat a co řešit? Vše je podle zákona. Důchodci nic neporušují. Můžeš si od hygieny nechat změřit hladinu zvuku a pokud to překračuje normu, tak potom to jde řešit. Jinak si kup špunty do uší, nebo klapky a bude to v pohodě. Nemůžeš přece někoho stíhat za to, že dodržuje zákon.

Hufnágl

Pořiď si rušičku rádiových vln.

Petr Kaňa

Hufnágl: není to trestné?