autacek

Jak se bránit proti hlučné hudbě, a nejen hudbě od sousedů?

Žijí v přízemí, do oken si dají naplno reproduktory se svými národními písněmi, ven na chodník stolek a židličky a párty jede celý den.

Maximalní hlukové limity nepřekračují, jen to značně ztěžuje občanské soužití. Obecní policie to řešit nechce.

Dá se proti tomu bránit jinak, než se odstěhovat?

Nejlepší odpověď
marci1

Policie řeší pouze nedodržování nočního klidu. Hluk řeš na obecním úřadě a nebo se můžeš obrátit s žalobou na soud. 🙂
„Hlučné sousedy řešte na obecním úřadě.
Hlasitá hudba, rozjívené hovory, vytrvale štěkající psi, mňoukající kocouři ozývající se od sousedů a podobné hluky, které však nedosahují intenzity poškozující vaše zdraví, je možné řešit prostřednictvím obecního úřadu či policie.
„Hluk pocházející ze sousedních bytů může být totiž přestupkem proti veřejnému pořádku nebo proti občanskému soužití,“ uvedl Zelený.
V případě hluku od sousedů máte také možnost obrátit se na soud se žalobou, kterou budete požadovat, aby soused zabránil pronikání hluku do vašeho bytu. „Soud žalobě vyhoví, pokud hluk přesahuje místní obvyklé poměry. Hledisko překročení zákonných limitů v tomto případě nehraje roli,“ doplnil Zelený.“

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/finan­ce/436085-vite-jak-se-branit-proti-hluku-od-sousedu.html

Další odpovědi
Drap

Pokud se nechceš stěhovat, ani si hodit mašli, tak podle současné legislativy to nic neporušuje, tak se ani nelze nijak bránit.

yuko

A co si tak dat do oken svoje repracky a poslouchat svoje oblibene pisne.
Takovi sousedi se nezmeni, budou to delat dal a naschval. Tak bych se prestehovala na klidne misto a svuj byt nabidla jim podobnym. At si to uzivaji spolecne.

Smackdown

Dřív černí poslouchali bílého,ted vše bude obrácené my budem poslouchat černý a jak ne bude vylagoš,je jich už čím dál víc,pak bude to tady jak v Americe,jediná rada je,odstehovat se,nebo je . . .

jáára

Byl to vedlejší vchod, ale místo zvonku bušili do zábradlí balkónu. 2× sem je varoval a po třetí je zlil kýblem vody. V zimě. Pak eště párkrát, páč tam chodily furt jiný smažky… Nenechaly mě spát po noční nebo tak, tak tu máš a běž si stěžovat!

Altair-AC

Dej si masku a zbij je nebo jim ukradni ty repráky

Kryšpín

V rozmezí 6–22 hodin pokud je to přiměřené nijak, z důvodů že naše milovaná vláda a parlament došla k názoru, že hudba nepodléhá žádným hygienickým limitům a jinak zvířecí a lidský projev není hluk, ale zvuk a zvuk může zvukovat dle libosti, možná pokud se nepletu je něco v zákoně č. 267/2015 Sb.

bububabu

Bohužel nijak se nedá bránit. I když půjdeš na obecní úřad kde se takové věci mají řešit, tak není možné se domoci pomoci protože oni ti přijdou změřit hluk a ten je většinou pro ně v normě. To že neustále někoho musíte celodenně i v noci poslouchat, i kdyby jenom „šeptal“ nebo poslouchat jednotvárné zvuky v kuse, i když ne hlučné pro jejich měřiče, ale na nervy a psychiku působící neskutečně devastačně, bohužel na to neexistují žádné měřiče a ani právo u nás a nikdo se tím nebude zabývat. Jediná možnost je změnit bydlení, pokud možno dál od všech sousedů, protože tohle se dnes děje všude.