Lenjička

Jak se mi mohl tolik snížit krevní tlak a co s tím?

Ahoj 🙂 Minulé pondělí jsem byla na vyšetření, zda mohu darovat krevní plasmu. Tlak jsem měla 121 na 83, takže dobré… Toto pondělí jsem pak šla plasmu už darovat a při vstupním vyšetření mi řekli, že mám nižší tlak, ale že to není problém. (Myslím, že to bylo asi 108 na 70 nebo tak) Po odběru mi bylo dva dny opravdu velmi zle, byla jsem ospalá a bez šťávy. No a dnes – pátek – jsem si měřila tlak pomocí digitálního stroje naší babičky, a ten mi ukázal, že mám 90 na 55…
Jak se mi může krevní tlak tak snižovat? Vždycky jsem ho měla v pořádku kolem hodnot 120 na 80. Ta plasma se nahradila do dvou dnů, takže to by také nemělo hrát roli.
A co s tím tlakem teď? Měla bych pít hodně kávy? (Normálně ji vůbec nepiji) Co na to ještě pomáhá?
Děkuji moc za odpovědi!

Nejlepší odpověď
Marunka2

To nevím, já ho mám permanetně na hranici nízkého a kafe taky nepiju. Příležitostně kapučíno, ale to je zanedbatelný množství.
Určitě bych se na to zašla zeptat k doktorce a hlavně bych ten domácí babiččin brala s rezervou. Také jsme si s ním „hráli“ na návštěvě u dědečka a všichni jsme byli překvapeni, jaký máme tlak. Mám dojem, že taky měřil všem míň než, kdo jsme jaký měl. Neříkám, že lže, ale spíš že není přesný.

Další odpovědi
dědapetr

Nízký krevní tlak (hypotenze)po­dívejte se na tuto stránku.

Zdroj: http://zdravi­.doktorka.cz/niz­ky-krevni-tlak--hypotenze-/

anonym

Mívám taky nízký tlak, ale netuším, co s tím. Často mi kolísá (z normy níž a obráceně), takže už ho radši neměřím, nebo by se ze mě stal hypochondr.
_____________­__________________

  • Pokud máte nízký tlak a jste náchylní ke mdlobám, můžete zabránit pádu tím, že zkřížíte ve stoje nohy nebo se přesuňte do dřepu. Pokud si můžete lehnout je ideální pokud můžete zvednout nohy do úrovně vyšší než tělo. Ráno, předtím než vstanete se pokuste trochu si „zacvičit“ v posteli, aby se tlak zvednul a nehrozilo upadnutí. Z lůžka vstávejte ze sedu, ne z lehu! Po vstání z postele vypijte sklenici vody, která udrží na dvě hodiny vyšší tlak.
  • Během dne dodržujte dostatečný pitný režim
  • Při nízkém tlaku se nedoporučuje fyzicky náročná práce, vyvarujte se i sportům typu spinning nebo tzv. high aerobik.
  • Při poklesu tlaku někdy pomůže konzumace několika kostek cukru, které mají lepší účinek než káva nebo třeba sklenička tvrdého alkoholu.
  • Při spaní nechávejte podhlavník ve zvýšené poloze
  • Asi 30 % populace citlivě reaguje na přísun soli. Sůl údajně udržuje dobrý tlak, ale nic se nemá přehánět, protože nadmíra soli organismu škodí. Ideální způsob jak tělu dodat přiměřenou dávku soli, je jíst hodně zeleniny, která by měla být přiměřeně osolená.

Zdroj: www.velkaepocha­.sk/200709273428/Niz­ky-tlak-neni-nemoc-ale.html