Miarozali.c

Jak se mám stát herečkou?

Dobrý den, už od mala sním o tom že se chci jako velká stát herečkou. Nemáte někdo prosím nějaké typy -rady na to jak tohohle cílu dosáhnout? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Alesh

Když už, tak „tipy“. No, tak určitě je možnost hledat konkurzy. Zkusit komparz, a když už se tam dostaneš, tak se poptat i přímo tam. Další možností, jak přičichnout k tomuto oboru, jsou různé divadelní spolky v okolí. No, a pak samozřejmě je potřeba jít to studovat, tedy AMU, DAMU, JAMU, FAMU…
Osobně znám jednu herečku, na SŠ chodila na klasické gymnázium, hrála v okresním městě u nějakých ochotníků a po maturitě šla na JAMU. Už hrála v docela dost filmech hlavní roli, hraje v seriálech, čili je to v ČR špička. Čili dá se, ale musíš mít ten tah, talent a nepochybně i štěstí.

Další odpovědi
da ny

Těch, kteří se „prosadí“ bez odborného vzdělání, v současné době mnoho není. Nikdo o nich neví (žádná práce).
Je vhodné perfektně ovládat ČJ (u Vás základní nedostatek, v několika větách).
A pak, tak trochu héérečka, je přece každá žena 😉

Tw!st

Buď jak píše Alesh, nebo také v dnešní době sociálních sítí jsou velké možnosti jak se prezentovat i bez konvenčního studia. Nebavím se teď vyloženě o kravinách na Tiktoku, ale je možnost začít sama točit něco na Youtube. Nejspíš to ze začátku nebude nic kvalitního, ale eventuelně se budeš během let zlepšovat. Poté se zkus někde nabídnout třeba zdarma, pro zkušenosti a reference. I kdyby si měla být pouze komparz.