HAMA

Jak se mám naučit matematiku?? kdyz mam samy 5 ??

Povezte mi..jak se to mam naucit dekuji

Odpovědi
Nuk nuk

Samé 5 nejspíš o něčem svědčí, že. Tuším v tom tři možnosti a dost pravděpodobně to budou obě najednou, protože tak to obvykle bývá.

Neznám Tě, ale možná, že prostě nemáš na matematiku „buňky“ a tak Ti to nejde, proto Tě to nebaví, a protože Tě to nebaví, tak to lidově řečeno „flákáš“ – radši se podíváš na jiný předmět, který ti připadá pochopitelnější a záživnější.

U matematiky je trochu problém v tom, že se nedá naučit tím, že si přečteš látku a „nazdar“. Tak se naučíš jen třeba nějaké definice ale počítání si musíš procvičovat. to je jediný způsob. Také je ale důležité, aby Ti někdo v klidu vysvětlil, jak co v matematice funguje, jak co počítat, pak teprve má smysl dělat příklady. Dokud to nechápeš, nepůjde to.

Zkus požádat rodiče, ať Ti každou látku z matematiky znova vysvětlí. Pokud ani oni nevědí, jak na to, zajdi za svým učitelem – jistě to rád udělá a ocení snahu. Nebo požádej rodiče, aby Ti na matematiku našli doučování. Dělají to obvykle studenti z vysoké školy" a je s nimi větší zábava než ve škole. Navíc budou mít čas jen na Tebe a vše Ti vysvětlí.

Retko

Ahoj. Jeste bych ti poradil najit si treba lepsi knizku, pokud ti ta ve skole nestaci, tedy pokud tam vubec nejakou mate.

Pokud se opravdu chces zlepsit, tak kouni se treba sem http://www.ebo­okforum.cz/vi­ewtopic.php?f=17&t=­1887 , a projdi si zda nenajdes nejakou vhodnou elektronickou knizku. Nebo bych ti doporucil jeste treba Matematika v Kostce. Tydle knizky „V kostce“ jseu psany dost prijemne, a lehce se to rozumi. No tam si zamozrejme musis vybrat tu cast, kde je popsana latka kterou ted probirate.

No a jinak samozrejme tomu musis dat cas. Musis si ty priklady propocitat. Nestaci kdyz na kazde tema udelas 1 nebo 2. Proste co nejvic, at se pri pisemce moc nezamyslis.

Tak lovu zdar, a at je z tebe dobrej matfizak :)

kenyrts

Pokud máte zájem se tu MATEMATIKU naučit,tak se domluvit s někým ze třídy kdo jí ovládá slušně a doučovat se s ním,když člověk něco chce tak musí za tím tvrdě jít,a né říkat já to neumím.Všechno jde jen chtít !!!

panenka

to se musíš milý hame donutit se ji naučit.pokud se aspon trošku nebudeš snažit nikdy ti to do hlavy nepude.nejlepší by bylo kdyby jsi se domluvil se spolužačkou nebo se spolužákem na doučovacích hodinách.věřím že by ti to takto do hlavy určitě šlo,

anetadela1

No nezlob se na mě, ale pokud vysedáváš u pc a kladeš do odpovědí.cz otázky typu " jak mám sbalit kluka" nebo " kdy mi začnou růst prsa", tak se nedivím, že ti nejde matematika. Nejdřív si vymaž z hlavy kluky a prsa, a pak ti to třeba půjde.