kikinka2210

Špatná známka

Zítra dostáváme známky do ŽK . a já vím že budu mít buď 3,4 nebo 5.Vždy když mám špatnou známku,tak mi táta vynadá a mám zaracha na měsíc uplně na vše.Jak obejít abych si známku zapsala až příští hodinu ?? Kromě toho že jsem si žk zapoměla : to užž je starý. Mám totiš důležitý den :) děkuju moc :)

Nejlepší odpověď
tom004

Jestli by nebylo nejlepší začít se učit.Určitě Tě to bude stát méně úsilí,než vymýšlení různých podvůdků a výmluv.A budeš mít víc času na „důležité dny“.

Další odpovědi
jennysh

Vždy tvrdím,že je účinější způsob,který právě popisuješ. Vyříkat jsi to z očí do očí. Fyzické tresty nepomůžou. Asi si také myslí,že si z toho něco odneseš. Myslí to dobře.

IK

Spíš bych se pokusila s tátou vyjednat smír předem. Rodiče dávají tresty aby si děti uvědomily že je něco co mají zlepšit. Když slíbíš předem, že se zasnažíš a přiznáš že očekáváš spíš špatnou známku, můžete se v pohodě dohodnout na nějakém jiném „pokání“ než jen zůstat doma, můžeš se s ním dohodnout na nějakých cvičných úkolech. Divila bych se, kdyby se mu nezamlouvalo zkusit účinnější řešení.

Michal Kole

Dnes existují elektronické žákovské, takže rodičům se stačí podívat na internet a tam to neovlivníš. Práva pro zápis do databáze má učitel, ty jako žák, rodič máte práva jen pro čtení.

Zakazovat ti počítač, mobil je blbost, protože pak nemůžeš ani na vzdělávací servery jako např. Wikipedia, maturita.cz, imaturita.cz, kde jsou referáty i když s chybami. je lepší si informaci najít na více serverech a porovnat.

Tablet, mobil to samé.

televizi taky ne, jsou vzdělávací pořady, na kanálech Spektrum Home, Viasat History, Viasat Explorer, Dicovery, National Geografic.

Zkus říct, ať ti pomůžou „zpracovat“ spolužačku nebo spíš spolužáka, aby tě doučoval nebo tě rodiče doučovali sami.

Důelžitý je aktivní přístup ze strany rodičů řešit problém -doučit, vysvětlit, koupit další učebnici, najít ti to na internetu, koupit ti výukové DVD, … Než ti dávat zákazy, tím jsi víc frustorovaná a ve stresu se učí blběji

Damiana

Jen jestli nemáš těch „důležitých dnů“ až moc. To se pak nediv kopancům ve škole.
Rodiče bych ale rozhodně raději „předvařila“, než je zkoušet obcházet. Dozví se to stejně a pak bude mazec ještě větší. Protože známku si můžeš opravit – zvlášť, když přidáš – ale pitomce ze sebe nenechá rád dělat nikdo. Doporučuji ti pořádně si posypat hlavu popelem a požádat o radu a pomoc. Na to rodiče nejenže slyší, ale také se z toho dost dobře nemohou vykroutit nebo ti rovnou vynadat. Je to možná trošku vyčůrané, ale na druhou stranu, pokud projevíš zájem, známku si opravíš a rodiče uvidí snahu (a výsledky), nebudeš muset pro příště vymýšlet pohádky a doma ti budou více věřit a brát tě dospěleji. Tak zlom vaz.