EMELOUN

Jak se mám donutit jít učit?

Je mi 12 a chci být veterinářka ale vůbec mi nejde příroďák. Nevím jak se mám donutit jít se učit (cokoliv).

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Prostě vlastním odhodláním a silou vůle. Nijak jinak. Je potřeba to vybudovat.
Řekni si, proč se to chceš naučit, udělej si důvody, motivuj se, odhodlej se. Výtvor si disciplínu.

Jednoduše začni, nepřemýšlej nad tím (vlastně nad ničím) a prostě jdi do toho, bez negativních myšlenek, bez znechucení atd.

Hlavně začni. Téměř na všem je nejtěžší začátek. Jakmile se odhodláš, začneš a uvidíš výsledky, stane se z toho zvyk a nakonec to budeš dělat ráda.

Ze začátku se uč míň, třeba jen po trochách a až si na to zvykneš, postupně to ztěžuj – uč se delší dobu, přídávej víc učiva.
Uc se lehkou, snadnou a zábavnou formou, tak aby ses něco naučila a bavilo tě to. Když se učíš pro sebe můžeš si volit způsoby jak se učit, kdy nebo jak dlouho.

Hlavně si řekni proč to chceš. A pak „Jak?“ jak začít, jak se učit, jak postupovat, čeho docílit. :)