Avatar uživatele
Lonely wolf

Jak se mám bránit proti šikaně?

Jsem ve škole (přesněji nejvíc ve třídě) tak trochu šikanovaná, nevíte někdo jak se proti tomu mám bránit aniž bych to musela říkat učitelovi či tak? Prostě jak se mám SAMA bránit, děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Respekt, Teteyza122 před 3611 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Nazdar Bazar

http://www.stre­am.cz/porady/sko­lapreziti

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Omlouvám se, ale co je „tak trochu šikanovaná“. Napadá Tě někdo „jen“ slovně ? Nebo je horší ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fyzik

Záleží kvůli čemu a tak. Ale principielně, musíš si říct, jsem taková, jaká jsem, a jestli mi kvůli tomu ostatní nadávají, je to jejich věc a mě to nezajímá. Ledaže by to mysleli dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

Do školy nebudete chodit věčně a tak se plně věnujte studiu, aby jste mohla těmto šikanujícím ubožákům jednou dělat šéfovou v zaměstnání.
Zda se jedná i o násilnosti a nedá se to opravdu přejít, začněte chodit a cvičit bojové sporty, ovšem jen z toho důvodu, aby jste se nemusela v rozumné míře nechávat ponižovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Ve škole dej vždycky najevo, že ti to vadí a snaž se vždycky o nějakej „stěr“. Jestli se proti tomu neumíš sama bránit tak to prostě radši někomu řekni! Hele to podle mě není nic co bys měla nechat jen tak, když budeš svoje problémy ignorovat, neznamená to, že přestanou existovat! A tohle problém je, nestyď se a řekni to třeba rodičům, nebo nějaké učitelce, které věříš. Máš asi pocit, že si musíš poradit sama, ale ani dospělí to vždycky nedokážou a jsou případy kdy musí využít policii, soudy apod. Já vím, že to tady beru dost vážně, ale mě tohle fakt nepřijde jako věc, kterou je normální neřešit. Vím jaký to je. :,–( Ty bojové sporty jsou možná taky dobrý nápad.
Mě fakt nepřijde normální nechat se jednu část života ponižovat, abych to pak mohla druhou část života svým agresorům vracet. Co je to za život? To snad není pravda, ještě se muset srát s odplatou a kazit si zbytek života… už tak je to na jednu osobu dost. :,–(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Podívej se na tohle video, třeba ti pomůže řešit tvoji situaci.

Zdroj: http://www.jw­.org/cs/co-rika-bible/rodiny/mladi-lide/kratke-animace/jak-preprat-utocnika-bez-rvacky/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

„Tak trochu šikana“ je nesmysl.
Buď tě někdo šikanuje, pak to řeš s dospělými
(sama šikanu nezvládneš), nebo ne.

Nic mezi tím není.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek