hapiky

Řešili jste někdy problém „kariéra, nebo rodina“?

Je to pokrytecké či nepřejícné to takto stavět?

Nejlepší odpověď
Drap

Může to být nepřejícné , třeba i pokrytecké, ale spousta lidí se dost často dostává do podobné situace. I mě se to stalo a ne jednou. V takové situaci nezbývá než zvážit všechna pro a proti, popřípadě zvolit vhodný kompromis.

Další odpovědi
ivzez

Ano, jednou.

Podle mne v tom ani nemůže být něco pokryteckého či nepřejícného.
V životě se všichni dostáváme do různých situací, které musíme
nějak řešit. Přizpůsobení nově vzniklé situaci je podle mne nutnost
a zároveň i určitou „zkouškou“ našich priorit, vlastností i dovedností.

EKSOT123

Měl jsem starou mámu, bydlela sama v jiné oblasti, než já pracoval. Pak se jí zhoršilo zdraví a už to nezvládala. Pamatoval jsem si, že ještě o několik roků dříve, když ještě byla docela fit, říkala, že by nechtěla nikdy jít do domova důchodců. Pak už o tom nemluvila. Dal jsem v práci výpověď a byl přes rok s ní, bylo to na vesnici, takže práce tam bylo dost. Jen trochu problém se zajíštěním rodiny, ale něco dal stát, něco máma, něco jsem si přivydělal – zvládli jsme to.

Emefej

Ano. Tohle jsem řešil celý svůj pracovní život.