Jak zakročit proti šikaně na základce?

Ahoj, moje neteř se dnes bála jít do školy, protože její spolužačky ji minulý rok dost „otravovaly“ – šikanovaly. Musela jim prý dávat svoji svačinu, peníze a volaly z jejího mobilu. Řekla mi to včera. Mám o ni strach. Neteři je 8 let.

Nejlepší odpověď
Michal

Uvědomit o tom učitelku,eventuálně ředitele,nebo i policii. Pro vaši neteř bych doporučil pohovor s odborníkem z oblasti psychologie a to proto, aby se sama uměla bránit.

Další odpovědi
Dandi

Určitě o tom uvědomit třídní učitelku, ředitele školy a ihned začít problém řešit.

GangstaHelper

Promluvit s třídní učitelkou, ta to musí řešit. O všem s neteří mluvit. Nesmí si to nechávat pro sebe. Měla by to ale řešit spiš maminka.

alenka901

VŠE O ŠIKANĚ

Zdroj: http://www.si­kana.org/

rákosníček

loni jsme řešily to samé zašli jsme za učitelkou ale ta neměla čas se tím zabývat takže jsme navštívily psycholožku a ta nám velice pomohla a zakročila i ve škole a řekla nám kdyby se situace znovu opakovala letost tak že stačí zavolat a ona už to bude řešit s policíí syn byl na tom tak špatně že musel brát i antidepresiva není to dobré oddalovat aby pak nebylo už pozdě

sonja71

uvedomit tridni ucitelku

Attack-design

určitě zajít za učitelkou ale ve většine případů je lepší přestup na jinou školu