Kelt

Jak se má správně pít alkoholický nápoj?

U nás se pije alkohol na ex, například slivovice a pod. Ale viděl jsem Sedm statečných, kde Steve Mc Queen stojí u baru a několikrát do sebe obrací skleničku. Tedy nepije na ex. Nevím, co tam jako pije, ale zajímá mne to. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pivo se pije jak je libo, je hlavně na žízeň. Malé štamprle běžného destilátu nemá smysl dávkovat. Vzácnější destiláty a míchané nápoje vychutnáváme, stejně tak i víno, přičemž sklenici držíme za stopku aby rychle nezteplalo. Nikdy a u žádného nápoje neusrkáváme příliš dlouho, aby zůstala ta správná teplota.

Další odpovědi
Muffz

Na ex se pije, ať je to rychle za sebou. Často se tak pije alkohol, který by při cucání nebyl dobrý. Hlavně český národ nezajímá až tak chuť alkoholu, jde mu jen o to zlít se. Třeba whiskey, skotská, bourbon, rum a podobné typy „dražších“ alkoholů je barbarství loknout na ex, člověk si musí pití rozložit po celém jazyku, nechat jej rozplynout a cítit jeho pravou chuť.

Každé pití je jiné, některé za to ani nestojí, proto puberťáci obrací půlky s Božkovem, 42kou a jinými levnými blafy jednu za druhou a netrápí je to.

Ne nadarmo jsou češi nazývání pivním národem, nedokáží ocenit kvalitu alkoholu a pijou patoky, z kterých jen roste břicho a bolí hlava.

Danina65

Tak to by mě zajímalo také. Já dodnes nepochopila pití na ex.Zřejmě mám nějaké anatomické anomálie, či co, ale já to prostě nedám.Na jedné akci byla soutěž v pití piva na rychlost, kamarád to pivo tam poslal, už nevím za kolik sec.Dodnes nevím, jak to udělal.

da ny

To, u nás se alkohol nepije téměř vůbec 😁
Pomineme-li hloupé pijácké soutěže (též na svatbách), pije se na EX v některých rodinách/společ­nostech při přípitku na zdraví oslavence, jako aperitiv před hodováním :)
Tequila se také pije na EX. Některé druhy alkoholických nápojů se nedají „pocucávat“. Jiné se vychutnávají, popíjejí.
Každý dle chuti a nálady…

Válek Petr

To je na každém, jak mu co chutná..

anonym

na ex se alkohol pije prostě proto aby přelétnul chuťové pohárky a cestou je nevypálil. Ale má to už vyšší level, chuťové pohárky při konzumaci alkoholu překonáte nejlépe když alkohol podáte ve formě klistýru 😁 Jen žertuji samozřejmě, tohle doma radši nezkoušejte 🙂

Dochy

„ex“-ujou se přípitky s tvrdým alkoholem (vodka apod). Ušlechtilé nápoje se vychutnávají. K čemu by Ti bylo nechat whisky zrát 12 let v dubovém sudu když to pak stejně kopneš rovnou do žaludku. To si můžeš rovnou líh zavést hadičkou do žaludku, nebo rovnou infuzí do žíly 😉

zjentek

Já to zkusím vysvětlit, ten pocit Steveho.
Von to dělal správně. Asi už pil déle a tvrdej alkohol tě tento způsob požívání časem prakticky sám naučí.
Von si to tak cuckal, aby mu ta rozkoš vydržela co nejdéle.
Tohle dělá můj slovenskej švagr s borovičkou. Každejch dvacet minut, když si zapaluje cigáro, musí si zároveň i cucnout z kelíšku, asi tak 2 až 3× za cígo, jinak by se mu dostavil pocit nudy, dojem, že život není úplný, že v něm něco chybí, pocit smutku, beznaděje, jakoby sezení u samotnýho cigára a nicnedělání bylo jakési omezování osobní svobody.
Do dna to nikdy nevypije, vždy jen cucne. Kdyby to pil do dna, během hodiny o třech cigaretách by do sebe obrátil šest frťanů a moh by jít rovnou chrápat, takže zase konec zábavy, nuda a jistý pocit omezení tý svý svobody.
Je to strašný peklo, ségřin život a je fakt divný, že Mc Queen vůbec něco trefil!
Doufám, že souvislosti s otázkou jsou v příběhu patrný ;))