Rokio

Jak se liší pohřeb normálních lidí a sebevrahů?

Které omezení mají pohřby lidí, kteří si sáhli na život?

Nejlepší odpověď
Filip84

Na funus se nosí černý punčochy.

Já vím, na to jsi se neptal, ale to, na co se ptáš, je úplná pakonina. 🙄

Další odpovědi
Ametyst

Žádné. Dokonce se někdy ani nezjistí, jestli si sáhli na život sami, nebo jim někdo pomohl ze světa. Policie chce třeba případ uzavřít jako sebevraždu, a dál nepátrat po cizím zavinění.

Kelt

Proč se na to ptáš? Zeptej se přímo v pohřebnictví. A pokud to chceš udělat, tak tě to nemusí zajímat, co s tebou udělají, když skočíš pod tramvaj ve Znojmě. No spolužačka skočila pod vlak, ale měla normální pohřeb, byla tam rodina, příbuzní, spolužáci. Sebevrah je taky člověk a má rodinu. Každopádně existuje Zákon o pohřebnictví, kde se vše dovíš.

Pepa25

Ne. Kdysi měli sebevrazi problém při katolickém pohřbu, ale to už neplatí: http://www.ka­tolik.cz/otaz­ky/odeslat_ma­il.asp?ot=4010

Filip84

Pepa: V tom článku jsou nesmysly.

Církevní funus je svátostina a přístup k svátostinám je věcí ius canonici. Komunistovi nelze svátostinu církevního pohřbu pořád poskytnout, protože pořád platí, Piem XII. podepsaná, konstituce Svatého officia z července 1949, která deklaruje exkomunikaci latae sententiae všech komunistů a křesťanů, které komunistickou partaj podporují.

Že je praxe, někdy, jiná, to je jiná věc! Ovšem obojí by bylo na samostatné thema, na samostatnou otázku.

Filip84

Ametyst: Už zase negativita? 🙄

Zjistit se to možná nezjistí, ale se rozhodne: rozhodne o tom ohledání provádějící lékař, a když není příčina smrti patrná prima facie, rozhodne o tom ouřední lékař na „soudní pathologii“. A na základě toho se to – případně – vyšetří.

Jest-li to objektivní materiální pravda, či-li nic, se stejně nikdy, se 100%-ní jistotou, nikdo nedozví. Vyšetřování, ohledání dělají lidé, a ti jsou omylní.

V každém případě: bylo rozhodnuto, rozhodnutí je v moci práva a platí. Tečka.

Známýmu naměřili jinou vejšku při odvodu vojáci. To jsou ouřední osoby, tak má tuto výšku ouředně. Soukromě může mít jinou vejšku, ale ouředně má ouřední osobou ouředně zjištěnou, a v ouředních análech ouřední osobou ouředně zaznamenanou, vejšku. Tečka. 😂