Super guy

Jak se podařilo některým lidem utéct z koncentračních táborů, když tam byly ostnaté dráty nabité elektřinou?

Nejlepší odpověď
Kepler

I dráty pod proudem se dají vyzkratovat, přestřihnout, podhrabat, přeletět…emigranti zpoza železné opony by mohli vyprávět!

Další odpovědi
led

Ľudia boli vynachádzaví, okrem klasického prekonávania „plotu“, sa niektorí nechali „umrieť“ a pri prevoze do krematória, alebo po zasypaní v hromadnom hrobe, utiekli. Prípadne sa im podarilo utiecť počas prác mimo tábora. Niekde im pomohlo aj domáce obyvateľstvo, niekde museli utekať nevidení ako duchovia. Spôsobov ako utiecť bolo veľa, len nie všetky sa vydarili. A niekedy, keď šťastlivec utiekol až k svojim, tam ho zavreli, alebo popravili ako zradcu. Aj týchto prípadov bolo veľa.

tatanka

Ne všude byly ostnaté dráty. Některé tábory byly v tak nehostinné krajině, že odtamtud se prakticky utéci nedalo. A když si vezmete zbídačený stav věznů a jako pritipól vojáci se zbraněmi, útoční hafani a mnohdy nepřátelské obyvatelstvo.

anonym

Protože to nebyli ovce ale často velmi inteligentní lidé kteří uměli najít skupinu v kleci. Z každého vězení se dá utéct je to jen otázka času a chvilkové nepozornosti, nedbalosti či úplatku.