Lukáš Rusek

Jak se legálně vyhnout nošení roušky či respirátoru?

Myslím to tak, jak prostě se tomu vyhnout abych to nemusel nosit. Nosit to nechci + blbě se mi v tom dýchá. Dalo by se nějak sehnat nějaké lékařské potvrzení nebo tak nějak? Nebo je nějaká díra v zákoně aby mi nehrozila. Prostě to nechci nosit.

Nejlepší odpověď
Schluker

Staci nechodit na mista, kde je povinnost mit rousku/respirator. V beznem kazdodennim zivote by to nemel byt zadny problem.

Další odpovědi
Dochy

Můžeš se nechat diagnostikovat psychiatrem…

marci1

Výjimku mají děti od 3 do 15 let (stačí chirurgická rouška) a osoby s poruchou intelektu a závažnými duševními poruchami.
"-dětem od 3 do 15 let (včetně) postačí na těchto místech jako ochrana chirurgická rouška, a to i ve školách a školských zařízeních. Důrazně však doporučujeme i pro ně použití respirátoru.

  • osoby s poruchou intelektu a závažnými duševními poruchami, pokud z důvodu tohoto stavu roušku nosit nemohou." 🙂

https://covid­.gov.cz/situa­ce/rousky-respiratory/rousky-uvnitr

da ny

V obchodech, zdravotnických zařízeních, na úřadech, poštách apod. nijak.
V zastavených místech, v parku se musíte vyhýbat lidem na 2 m :)
Na prázdné ulici, v přírodě nic takového nosit nemusíte, tam, kde nikoho
neohrožujete.

Už při pouhé rýmě, viroze, byste měl být s covidem nebo bez něj ohleduplný
k okolí a alespoň roušku nasadit vždy. (To bude patřit ke změnám, které nás čekají, Dezinfekce a jiná opatření. Po 11. září také nemůžete přiběhnout na letiště půl hodiny před odletem. Musíte tam být 2 h před atd.).

elkon

Dej se očkovat a pak počkej až to úřady povolí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Dany: Na letišti musí byt člověk vždycky aspoň 2 hodiny před odletem. To je Evropa. Půl hodiny stačí jen Američanům.

da ny

Ty 2h byly uvedena jako jeden z příkladů. Kontroly byly jiné, mohla jsem mít pití na palubě zakoupené jinde, než je přikázáno dnes. Smysl odpovědi byl v tom, že život/režim se prostě změní. Nic nebude tak jako dřív. Změna je život :D

da ny

Tady dříve také. Pak stačila i hodina.
Létalo se běžně mezi KV a Prahou, do Ostravy do Brna. Dálkové autobusy se nepožívaly tak často. Dálnice nebyla, aut jezdilo podstatně méně. Žádné 2 hodiny předem na letišti.

Schluker

Když jsem naposledy (předloni) letěl, půl hodiny před odletem mi stačilo úplně bez problému..

led

situácia sa medzitým zmenila. Neviem či ste si to všimli, ale svetom vládne strašiak Covid. Čo bolo v roku 2019 dnes už nemusí platiť.

da ny

Ano, led, je to přesně tak.

Schluker

Vzhledem k tomu, ze se letadlem nikam nechystam, tak moc nesleduju podminky. Nicmene predpokladam, ze nebude dlouho trvat a s ockovanim se bude letat stejne jako driv. A komu se na Ruzyni nechce cekat, musi letat z terminalu 3 :)

Schluker

Vzhledem k tomu, ze se letadlem nikam nechystam, tak moc nesleduju podminky. Nicmene predpokladam, ze nebude dlouho trvat a s ockovanim se bude letat stejne jako driv. A komu se na Ruzyni nechce cekat, musi letat z terminalu 3 :)