Avatar uživatele
Lukáš Rusek

Jak se legálně vyhnout nošení roušky či respirátoru?

Myslím to tak, jak prostě se tomu vyhnout abych to nemusel nosit. Nosit to nechci + blbě se mi v tom dýchá. Dalo by se nějak sehnat nějaké lékařské potvrzení nebo tak nějak? Nebo je nějaká díra v zákoně aby mi nehrozila. Prostě to nechci nosit.

Zajímavá 0 před 1082 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Staci nechodit na mista, kde je povinnost mit rousku/respirator. V beznem kazdodennim zivote by to nemel byt zadny problem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Můžeš se nechat diagnostikovat psychiatrem…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Výjimku mají děti od 3 do 15 let (stačí chirurgická rouška) a osoby s poruchou intelektu a závažnými duševními poruchami.
"-dětem od 3 do 15 let (včetně) postačí na těchto místech jako ochrana chirurgická rouška, a to i ve školách a školských zařízeních. Důrazně však doporučujeme i pro ně použití respirátoru.

  • osoby s poruchou intelektu a závažnými duševními poruchami, pokud z důvodu tohoto stavu roušku nosit nemohou." 🙂

https://covid­.gov.cz/situa­ce/rousky-respiratory/rousky-uvnitr

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

V obchodech, zdravotnických zařízeních, na úřadech, poštách apod. nijak.
V zastavených místech, v parku se musíte vyhýbat lidem na 2 m :)
Na prázdné ulici, v přírodě nic takového nosit nemusíte, tam, kde nikoho
neohrožujete.

Už při pouhé rýmě, viroze, byste měl být s covidem nebo bez něj ohleduplný
k okolí a alespoň roušku nasadit vždy. (To bude patřit ke změnám, které nás čekají, Dezinfekce a jiná opatření. Po 11. září také nemůžete přiběhnout na letiště půl hodiny před odletem. Musíte tam být 2 h před atd.).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Dej se očkovat a pak počkej až to úřady povolí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Ametyst

Dany: Na letišti musí byt člověk vždycky aspoň 2 hodiny před odletem. To je Evropa. Půl hodiny stačí jen Američanům.

před 1082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Ty 2h byly uvedena jako jeden z příkladů. Kontroly byly jiné, mohla jsem mít pití na palubě zakoupené jinde, než je přikázáno dnes. Smysl odpovědi byl v tom, že život/režim se prostě změní. Nic nebude tak jako dřív. Změna je život :D

před 1081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Tady dříve také. Pak stačila i hodina.
Létalo se běžně mezi KV a Prahou, do Ostravy do Brna. Dálkové autobusy se nepožívaly tak často. Dálnice nebyla, aut jezdilo podstatně méně. Žádné 2 hodiny předem na letišti.

před 1081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Když jsem naposledy (předloni) letěl, půl hodiny před odletem mi stačilo úplně bez problému..

před 1081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

situácia sa medzitým zmenila. Neviem či ste si to všimli, ale svetom vládne strašiak Covid. Čo bolo v roku 2019 dnes už nemusí platiť.

před 1081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Ano, led, je to přesně tak.

před 1081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Vzhledem k tomu, ze se letadlem nikam nechystam, tak moc nesleduju podminky. Nicmene predpokladam, ze nebude dlouho trvat a s ockovanim se bude letat stejne jako driv. A komu se na Ruzyni nechce cekat, musi letat z terminalu 3 :)

před 1081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Schluker

Vzhledem k tomu, ze se letadlem nikam nechystam, tak moc nesleduju podminky. Nicmene predpokladam, ze nebude dlouho trvat a s ockovanim se bude letat stejne jako driv. A komu se na Ruzyni nechce cekat, musi letat z terminalu 3 :)

před 1081 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek