kurec

Jak se jmenuje tato houba?

Vyrostla na zahradě. Nahoře je taková bílá a dole pod kloboukem má takové blány které vedou od okraje až k nožce a hnědé to jsou ty blánky

Nejlepší odpověď
paul1

Žampion.

Další odpovědi
Drap

Podle fotografie takto nafocené je problém identifikovat. Nemyslím si že je to hnojník nasetý, jak píše elkon, ale nevylučuji. Osobně si myslím, že je to pečárka zápašná. / nebo také žampion zápašný/

elkon

Mohl by to být Hnojník nasetý.

aliendrone

Nějaký žampion, ale který konkrétně nwm (je vícero druhů). Myslím že to není zrovna zápašňák, jak se domnívá Drap, ale ono to fakticky je z té fotky těžké rozpoznat (a to i kdybych se v žampasech dobře vyznal, ale já znám znám spíš „hlubokolesní“ houby, než ty polní/luční.

Každopádně jediné co u žampionů musíš poznat, je právě zmíněný žampas zápašný. Ten je NEJEDLÝ (některé publikace ho dokonce hodnotí jako jedovatý!) a po konzumaci se parádně potento. Nijak výrazně nesmrdí (tedy ve smyslu jako např. smrdí „hadovka smrdutá“), takže i kdybych ti dokázal popsat jeho vůni jinak, než že je cítit jako žampas zápašný, stejně by to k ničemu nebylo.

Nicméně JE tu jeden signifikantní znak, jak tento žampion snadno rozpoznat. Pokud ho stlačíš (ať klobouk nebo nohu), tak na místě stlačení ZEŽLOUTNE. Pokud ne, je to jiný žampion, který můžeš klidně zbaštit. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.